Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Gülen, THY yetkilisinin hakaretine cevap verdi!

Gülen, THY yetkilisinin hakaretine cevap verdi!

Fethullah Gülen, Türk Hava Yolları Marka Müdürünün kendisine yönelik tartışma yaratan sözlerine cevap vererek, "Sürç-i lisan olmuştur. Dostlarımın da o türlü çirkinlikleri görmezlikten gelmelerini arzuluyorum" dedi. Ancak cemaat mensupları Gülen'in 'Görmezden gelin' şeklindeki sözlerini dinlemedi ve bu talebini yerine getirmedi.

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2013 Pazartesi 10:27
Gülen, THY yetkilisinin hakaretine cevap verdi!

Türk Hava Yolları Marka Müdürü Serdar Öztürk'ün, Twitter hesabından Fethullah Gülen'e yönelik yazdığı, "Bir AKP'li Fethullah Hoca'yı bir kızla capslese de eğlensek" şeklindeki sözler tartışma yarattı. THY Genel Müdürü Hamdi Topçu, bu duruma 'Kabul edilemez' diyerek tepki gösterdi. Konuyla ilgili tartışmalar gün boyu sürerken, ABD'de bulunan Fethullah Gülen'den de konuyla ilgili açıklama geldi. Gülen, "İnsan hata yapabilir, sürç-i lisan olmuştur. Ben şahsî haklarımı helal ediyorum. Dostlarımın da o türlü çirkinlikleri görmezlikten gelmelerini ve dil iffetini muhafaza etmelerini arzuluyorum" diyerek cemaatten yaşanan durumu görmezden gelmelerini istedi.  Gülen'in sobbetlerinde anlattıkları herkul.org sitesinden yayınlayan Genel Yayın Yönetmeni Osman Şimşek'in kendi hesabından yaptı açıklamada "Haddi aşan malum mesajı kınayıcı bir iki cümle yazmaya hazırlanırken Hocamızın yanına vardım. Muhterem Hocamızın da üzülmüş olduğunu gördüm" diyerek, Gülen'in sözlerini payaştı. Gülen şu açıklamayı yaptı;  "Bamteli çekimi yaptığımız sohbetten yeni çıktık; #ThyBuLekeyiTemizle etiketiyle yazılanlara henüz muttali oldum; çok üzüldüm. Daha önce de hakaret, istihza, incitici söz ve kötü davranışın zatında çirkin olduğunu kimden kaynaklanırsa kaynaklansın ve muhatap kim olursa olsun kınanması gerektiğini yazmıştım.  Haddi aşan malum mesajı da kınayıcı bir iki cümle yazmaya hazırlanırken Hocamızın yanına vardım. Muhterem Hocamızın da üzülmüş olduğunu gördüm; “Acaba ne düşünüyor?” derken şunları söylediğini not ettim: “İnsan hata yapabilir, sürç-i lisan olmuştur. Ben şahsî haklarımı helal ediyorum. Dostlarımın da o türlü çirkinlikleri görmezlikten gelmelerini ve dil iffetini muhafaza etmelerini arzuluyorum.”  “Lütfen, biz çirkin söz ve kaba davranışlarla hiç kimseyi rencide etmeyelim. Mü'min üslubundan katiyen ayrılmayalım” GÜLEN'İN AÇIKLAMASINA RAĞMEN CEMAAT TEPKİ GÖSTERMEYE DEVAM ETTİ Fethullah Gülen'in bu açıklamasına rağmen cemaat üyeleri twitterdan protestoya devam etti. Konuyla ilgili açılan iki ayrı Tagda THY yönetimine yönelik tepkiler gece boyunca devam etti.
KAYNAK: ROTAHABER

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com