Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Gül: İsrail'i asla affetmeyeceğiz

Gül: İsrail'i asla affetmeyeceğiz

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2010 Perşembe 14:05
Gül: İsrail'i asla affetmeyeceğiz

Haber 7

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere yaptığı saldırıya ilişkin, ''İsrail tarihin en önemli hatalarından birisini yaptı. Bu yanlışın ne büyük bir yanlış olduğunu ileride çok daha fazla anlayacaktır. Şüphesiz ki Türkiye kendi vatandaşlarına ve kendi gemisine karşı uluslararası sularda yapılan böyle bir saldırıyı asla affetmeyecektir. Soğukkanlı bir şekilde bunun gereğini yapacaktır'' dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İsrail'in pişman olacağı bir yanlış yaptığını ifade ederek, ''Bu çok önemli bir olaydır ve bu olay takip edilecektir. Unutulacak, unutturulacak ve üstü kapatılacak bir konu değildir. Bu saatten sonra Türk-İsrail ilişkileri hiçbir zaman eskisi gibi olmaz'' dedi.

Gül iki ülke ilişkilerinin bundan sonra nasıl bir seyirde devam edeceğini ilişkin ise şunları kaydetti: "Bu saatten sonra Türk-İsrial ilikileri eskisi gibi olmaz. İsrail yaptığı hatayı anlar ve bunu kabul edilebilir gibi giderirse belki ancak düzelme eğilimine girer. İsrail kendi geleceği ile igili çok yanlış işler yapıyor. İleride çok daha iyi anlayacak. Bu unutulmayacak ve giderilemeyicek bir iz bıraktı. İlerine ne olacağını takip edeceğiz. Bu olay özellikle ABD'deki yetkililerce iyi değerlendirilmeli"


 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com