Advert
Advert
Advert

Gül ABDye sert tepki gösterdi

Gül ABDye sert tepki gösterdi
Gül ABDye sert tepki gösterdi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nde, "Ermeni soykırımı" iddialarının tanınmasını öngören tasarının kabulüyle ilgili açıklamasında, "Bu kararı makul bulmuyorum ve esefle karşılıyorum. Kararın Türk halkı nezdinde hiçbir itibarı bulunmamaktadır" ifadelerini kullandı.


Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız, ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesinde kabul edilen H.RES. 252 Rumuzlu Karar ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasını istemişlerdir:


'Bu kararı makul bulmuyorum ve esefle karşılıyorum. Kararın Türk halkı nezdinde hiçbir itibarı bulunmamaktadır. Tarihsel gerçeklikten uzak bu tek yanlı metnin ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi tarafından kabul edilmesi Türkiye-ABD ilişkilerine yakışan bir tutum olmamıştır. Bu gelişme, Güney Kafkasya'da barış ve istikrar tesisi; halklar arasında kalıcı dostane ilişkiler kurulması doğrultusunda yürütülmekte olan çabalara zarar verecektir. Siyasi çıkarlar gözetilerek alınmış olan böyle bir kararı tarihe ve tarih bilimine karşı haksızlık olarak telakki ediyorum. Bu oylamanın her alanda neden olabileceği olumsuz sonuçların sorumlusu Türkiye olmayacaktır." İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!