Advert
Advert
Advert

Grup Yorum'un Suriye konserine tepki

Gezi Parkı eylemlerinin aktif destekçisi Grup Yorum'un, Esad'ın daveti üzerine Suriye'de konser vermesi, büyük tepki topladı. Sanatçı Ferhat Tunç, "Ben olsam gitmezdim" dedi.

Grup Yorum'un Suriye konserine tepki
Grup Yorum'un Suriye konserine tepki

Taksim Gezi olaylarının aktif destekçisi Grup Yorum, Suriye'de imza attığı konserle büyük tepki çekti. Yüz bine yakın Suriyeli'yi katleden Devlet Başkanı Beşar Esad'ın daveti üzerine Suriye'nin Tartus kentine giden Grup Yorum, gerçekleştirdiği konserde Taksim'e selam gönderdi. GrupYorum üyeleri, katliam arası verdiği konserde Türkiye'de faşist bir yönetim olduğunu savundu, Beşar Esad'a ise övgüler düzdü.

Diktatörlüğü gizleyemezsiniz

Beşar Esad'ın posteri altında Suriye'nin Tartus kentinde verdiği konsere, tepki gösteren sanatçıFerhat Tunç, "Oraya konsere gitmek Esad'ın diktatörlüğünü gizlemez. Ortadoğu bu diktatöryalyönetimden çok çekti. Ben bu konsere gitmezdim" dedi.

O pankartları yadırgadım

CHP Milletvekili Sanatçı Sabahat Akkiraz da, "Konserde Gezi'ye selam gönderilmesiniyadırgamadım. Madonna da, Gezi'ye selam gönderdi. Ama pankartlar arasında Esad kalacak, Erdoğan gidecek türü yazılar varsa yadırgarım" diye konuştu.

TARTUS'TAN EYLEMLERE SELAM

Türkiye'yi faşistlikle suçlayarak Esad'ın fotoğrafının altında türkülerini söyleyen Grup Yorum, konser öncesi sosyal medya hesabından bir de açıklama paylaştı. Esad'ın daveti üzerine Tartus'ta konser veren Grup Yorum, Gezi eylemcilerine selam gönderdi, Türkiye'yi faşist bir yönetim olmakla suçladı, Suriye'deki katliamın ise Emperyalizme karşı direniş olduğunu savundu. Grubun açıklamasında "Emperyalizme karşı direnen Suriye halkı, ülkemizde faşizme karşı yaklaşık bir aydır süren Taksim Gezi Parkı direnişini selamlamak için eylem düzenliyor" ifadesini kullanması da şaşkınlıkla karşılandı.

Kaynak: Star

grup yorum esed esad konser
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu