Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Grup Yorum'un Suriye konserine tepki

Grup Yorum'un Suriye konserine tepki

Gezi Parkı eylemlerinin aktif destekçisi Grup Yorum'un, Esad'ın daveti üzerine Suriye'de konser vermesi, büyük tepki topladı. Sanatçı Ferhat Tunç, "Ben olsam gitmezdim" dedi.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2013 Cuma 09:13
Grup Yorum'un Suriye konserine tepki

Taksim Gezi olaylarının aktif destekçisi Grup Yorum, Suriye'de imza attığı konserle büyük tepki çekti. Yüz bine yakın Suriyeli'yi katleden Devlet Başkanı Beşar Esad'ın daveti üzerine Suriye'nin Tartus kentine giden Grup Yorum, gerçekleştirdiği konserde Taksim'e selam gönderdi. GrupYorum üyeleri, katliam arası verdiği konserde Türkiye'de faşist bir yönetim olduğunu savundu, Beşar Esad'a ise övgüler düzdü.

Diktatörlüğü gizleyemezsiniz

Beşar Esad'ın posteri altında Suriye'nin Tartus kentinde verdiği konsere, tepki gösteren sanatçıFerhat Tunç, "Oraya konsere gitmek Esad'ın diktatörlüğünü gizlemez. Ortadoğu bu diktatöryalyönetimden çok çekti. Ben bu konsere gitmezdim" dedi.

O pankartları yadırgadım

CHP Milletvekili Sanatçı Sabahat Akkiraz da, "Konserde Gezi'ye selam gönderilmesiniyadırgamadım. Madonna da, Gezi'ye selam gönderdi. Ama pankartlar arasında Esad kalacak, Erdoğan gidecek türü yazılar varsa yadırgarım" diye konuştu.

TARTUS'TAN EYLEMLERE SELAM

Türkiye'yi faşistlikle suçlayarak Esad'ın fotoğrafının altında türkülerini söyleyen Grup Yorum, konser öncesi sosyal medya hesabından bir de açıklama paylaştı. Esad'ın daveti üzerine Tartus'ta konser veren Grup Yorum, Gezi eylemcilerine selam gönderdi, Türkiye'yi faşist bir yönetim olmakla suçladı, Suriye'deki katliamın ise Emperyalizme karşı direniş olduğunu savundu. Grubun açıklamasında "Emperyalizme karşı direnen Suriye halkı, ülkemizde faşizme karşı yaklaşık bir aydır süren Taksim Gezi Parkı direnişini selamlamak için eylem düzenliyor" ifadesini kullanması da şaşkınlıkla karşılandı.

Kaynak: Star

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com