Advert
Advert
Advert

Grup Dergâh Şanlıurfalıları Coşturdu

Ramazan Ayı Etkinlikleri 2012 kapsamında Grup Dergah (Ziya Hafız ve Ekibi) Balıklıgöl Anfi Tiyatro’da Tasavvuf Müziği Konseri sundu.

Grup Dergâh Şanlıurfalıları Coşturdu
Grup Dergâh Şanlıurfalıları Coşturdu

“Kerbela, Yar Muhammed, Yananlar Var” v.b çıkardıkları albümlerle bir anda başta Urfalıların daha sonra ise Tüm Türkiye’nin dikkatlerini üzerlerine çeken Grup Dergah bu kez ilahilerini hemşehrileri için seslendirdiler.
Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce organize edilen “Ramazan Ayı Etkinlikleri 2012” kapsamında Grup Dergah (Ziya Hafız ve Ekibi) Balıklıgöl Anfi Tiyatro’da Tasavvuf Müziği Konseri sundu.
Konserde minikler şiirlerini seslendirirken semazenlerin yaptığı semah gösterisi ve zikir töreni ilgiyle izlendi. Işık ve lazer gösterilerinin de renk kattığı gece geç saatlere kadar sürdü.
Mehmet Ziya Demirbaş (Ziya Hafız), Bekir Çiçek, Ahmet Bahadır Canbaz, İsmail Demirbaş ve arkadaşlarından oluşan Grup Dergâh, saatler öncesinden kendilerini dinlemeye gelen hemşehrileri için yine kendi albümlerinden sevilen ilahilerini seslendirdiler.   
Şanlıurfa Belediyesi Konservatuar Birimi Saz Sanatçılarının enstrümanlarıyla eşlik ettiği konseri, hava muhalefetine rağmen Balıklıgöl'de binlerce vatandaş izledi. Semazenler, yaptıkları semah gösterisi ile Şanlıurfalıları büyüledi. Birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği konseri izlemek isteyen vatandaşların oluşturduğu görüntü ise görülmeye değerdi. Anfi tiyatroda yer kalmayınca bazı vatandaşlar konseri bulundukları yere oturarak dinlemeyi tercih etti.
Konseri sonuna kadar ilgiyle izleyen vatandaşlar, bu güzel anları cep telefonlarıyla ölümsüzleştirirken, Ramazan Ayı Etkinliklerin düzenlenmesinde öncülük eden Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'ya, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü çalışanlarına ise teşekkür ettiklerini belirttiler.
Balıklıgöl Anfi Tiyatroda düzenlenen etkinliğe, Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necmi Karadağ, Kültür ve Sosyal İşler Şefi Ali Asım Duygun ve binlerce vatandaş katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!