Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Greve giren sağlık çalışanları, hastaları mağdur etti

Greve giren sağlık çalışanları, hastaları mağdur etti

Bazı sağlık sendikalarının, Ankara'daki patlama nedeniyle 2 günlük iş bırakma grevi birçok yerde olduğu gibi Diyarbakır'da da hastaları mağdur etti.

Giriş Tarihi: 12 Ekim 2015 Pazartesi 18:44
Greve giren sağlık çalışanları, hastaları mağdur etti

Ankara’daki mitingde meydana gelen patlama nedeniyle bazı sağlık sendikaları 2 gün çalışmayacaklarını belirterek greve girdiler. greve giren bazı sağlıkçılar polikilinik hizmeti vermedi. 

Türk Tabipler Birliği (TTB), aralarında DİSK, KESK,  Sağlık ve SES üyesi bunan sağlık çalışanları Diyarbakır’da greve yapması,  hasta ve hasta yakınları vatandaşı mağdur etti.

Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesinde çalışan doktorların greve girmesi üzerine sağlık hizmeti vermeyen hastanede, sağlık hizmeti almayan hasta ve hasta yakını vatandaşlar, olaya tepki göstererek, mağdur olduklarını dile getirdiler.

Konu ile ilgili görüştüğümüz Diyarbakır Sağlık-Sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Sağlık Sen, Memur Sen konfederasyonu olarak bu greve katılmadıklarını ifade ederek,  “Ankara’daki patlama eylemini yapanları kınıyoruz. Ama halkımızın da mağdur edilmemesi için de görevimizin başındayız. Amaç halkı mağdur etmek değil, bu olayı yapanları kınamaktır. Biz de bunları en sert şekilde kınıyoruz. Diyarbakır konum olarak bölgeye ciddi anlamda hitap eden bir konumdadır. Çevre il ve ilçelerden gelen birçok vatandaşımızı mağdur etmeyi düşünmüyoruz. Biz Sağlık-Sen camiası olarak görevimizin başındayız. Sağlığın her şeyin önünde olduğuna inandığımız için bu greve katılmıyoruz. Bu yapılanları şiddetle kınıyoruz.” dedi. (Mustafa Kaynak / Yunus Sırat – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türkiye Harekete Geçti: Uzay Ajansı’nı Başbakanlık kuracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com