Advert
Advert
Advert

Gözaltı sayısı 68'e yükseldi

Mardin Artuklu Üniversitesi'ne yönelik düzenlenen yolsuzluk operasyonda gözaltına alınanların sayısı 68'e yükseldi.

Gözaltı sayısı 68'e yükseldi
Gözaltı sayısı 68'e yükseldi

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen “Yolsuzluk” soruşturmasına ilişkin aralarında Mardin Artuklu Üniversitesi’nin de bulunduğu çok sayıda adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınanların sayısı artıyor.

Mardin Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda aralarında Mardin Artuklu Üniversitesi Yaşayan Diller Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kadri Yıldırım, Genel Sekreter Süleyman Bayburt, Genel Sekreter Yardımcısı Sedat Gül’ün de bulunduğu 68 kişi gözaltına alındı.  Polisin bilgilerine başvurmak için Yıldırım’ı, Bayburt’u ve Gül’ü gözaltına aldığı gelen bilgiler arasında…  

MAÜ Rektörü Prof. Dr. Serdar Bedii Omay’ın da odası başta olmak üzere rektör yardımcıları ve dekanların odalarında yapılan aramalarda çok sayıda dosyaya el konuldu.

Gözaltına alınanlar saat: 11.00’de sağlık kontrolü için 3 ayrı yarım otobüs ile Mardin Devlet Hastanesi’ne getirildiler. Sağlık kontrolün ardından sorguları için Mardin Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi’ne götürüldükleri ve ifade işlemlerinin ardından Mardin Adliyesine sevk edilecekleri öğrenildi.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen “Yolsuzluk” soruşturmasına kapsamında 12 Temmuz 2014 tarihinde üniversitede yapılan ihalelerde, “Haksız kazanç sağlamak, ihaleye fesat karıştırmak, gizleme veya değiştirme, görevi kötüye kullanma” gibi suçlamalarla bir operasyon düzenlenmiş ve gözaltına alınan 4 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Bu sabah yapılan operasyonun bunun devamı olduğu ileri sürülüyor. (M. Salih Keskin – İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!