Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Görüntü Kirliliği Oluşturuyor

Görüntü Kirliliği Oluşturuyor

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2010 Çarşamba 18:00
Görüntü Kirliliği Oluşturuyor

 

            Şanlıurfa merkez de olan ve adeta şehrin kalbi denilebilecek bir semtte bu kadar ilkel, kirli ve göz zevkini bozan bir yapının olması görüntü kirliliğine neden oluyor.

 

      Kapaklı pasajın dışa bakan duvarlarında ki görüntüler halkın tepkisine neden oluyor; “eski- püskü yazılı levhalar, boyasız, bakımsız ve çarpık duvarlarıyla bir kenti değil adeta üçüncü sınıf bir ilçeyi andırmaktadır …” vatandaşlar bu durumu Şanlıurfa’ ya yakışmamaktadırlar.

   Bazı vatandaşlar;  Bir kentin medeni olması ve gelişerek büyümesi; o şehrin merkezinden belli olur. Çarpık duvarlarla, gelişi güzel asılmış ve eskimiş, ne yazılı olduğu zor belli olan yazılılarıyla asılı duran levhalar ve boyasız, bakımsız bir hal… Yakışıyor mu Memleketimize” diye tepki gösterdiler.

 

   Vir vatandaş; bunun Takdiri medeniyetler başkenti olan Şanlıurfa belediyesinin başkanına, başkan yardımcılarına, belediye meclis üyelerine, il meclisine, hatta Şanlıurfa valiliğine; Urfa’yı güzelleştirme derneklerine ve Urfa’yı sevdiklerini iddia edenlere bırakıyorum” dedi.

 

 Haber/Mehmet emin Kuş/ www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com