Advert
Advert
Advert

Görmez,"Camiler birlik ve beraberliğin tesis edildiği mekânlardır"

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Gaziantep'e gelen Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, yapımı tamamlanan 3 caminin açılışını yaptı.

Görmez,
Görmez,

Gaziantep'te bulunan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Şahinbey ilçesi Akkent mahallesinde yapımı tamamlanan 3 caminin açılışını yaptı. Görmez, açılışta yaptığı konuşmada Camilerin sadece namaz kılma mekânı olmadığını, aynı zamanda birliğin, kardeşliğin öğrenildiği mekânlar olduğuna vurgu yaptı.

Hayırseverler tarafından yaptırılan Abdulkadir Sökücü, Mehmet Ziylan ve İnci Konukoğlu camilerinin açılışını gerçekleştiren Görmez, Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde yaşaması gerektiğini belirterek, Camilerin kalplerin ve gönüllerin birleştiği mekanlar olduğunu söyledi.

Cami sayılarının artması bizleri sevindiriyor

Görmez, “Cami sayısının artması bizleri sevindiriyor. Fakat Mescitleri imar etmek camileri imar etmek sadece inşaatını yapıp bitirmek değildir. Asıl imar bu mekanlarda kardeşliği pekiştirmek ve kimin huzurunda durduğumuzu bilmektir. Biz camilerimizde birliği öğreniriz, kardeşliği öğreniriz. Biz omuz omuza saf durmayı öğreniriz. Biz camilerimizde birbirimizi sevmeyi öğreniriz.” diyerek camilerin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Öte yandan Görmez’in Gaziantep’teki programlarınınyarın da devam edeceği ve yeni yaptırılan Gaziantep İl Müftülüğü binasının açılışını yapacağı öğrenildi.   (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu