Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Görmez, Bursa'da 5 bin kişiye sabah namazı kıldırdı

Görmez, Bursa'da 5 bin kişiye sabah namazı kıldırdı

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Bursa Edebali Camiinde yaklaşık 5 bin kişiye sabah namazını kıldırdı.

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2014 Pazar 11:59
Görmez, Bursa'da 5 bin kişiye sabah namazı kıldırdı

BURSA - “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kapsamında Bursa'da bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, dün akşam gençlerle yaptığı programın ardından bugün sabah namazı için Ataevler Edebali Camiine geldi. Türkiye'nin en geniş kubbeli camii olma özelliğine sahip Edebali Camiinde, yaklaşık 5 bin kişiye sabah namazını kıldırdı ve ardından vaaz verdi. Bursa Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay da Kur'an-ı Kerim'den sureler okudu.

Cami ve Gençlik Haftası vesilesiyle Bursa'da bulunduğunu hatırlatan Görmez, "Dün akşam büyük bir salonda binlerce genç kardeşimizle beraber olduk. Bu sabah da sizlerle birlikte olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bugünün hediyesi olarak gençlere bir hatırlatmada bulunmak istiyorum. Resul-i Ekrem'in hayatı en ince noktalarına kadar yazılarak bize kalmıştır. Ancak bilhassa gençlik hayatında Resul-i Ekremin neler yaptığına dair teferruatlı bilgiler elimizde yok. Temel bilgiler mevcut. Resul-i Ekrem'in bilhassa dede ocağında, amca ocağında yaptıklarını biliyoruz. Ticaretini biliyoruz. Evlilikten önceki hayatına dair ana noktaları biliyoruz. Fakat o gençlik hayatının tamamını bize özetleyen bir hadis var. Bu hadis, Kur'an-ı Kerim'den sonra en sahih kitap olarak kabul ettiğimiz Buhari'nin hadisidir aynı zamanda. Buhari'nin, vahyin nasıl başladığını bize rivayet ettiği hadistir. Burada Efendimizin gençlik hayatı tamamen özetleniyor." diye konuştu.

"Camiler 24 saat açık olmalı"

Görmez, dün akşam “Başkan gençlerle buluşuyor” programı kapsamında gençlerle bir araya geldiği programında Camilerin gençlere hitap edememesinden yakınmıştı. Camilerin 24 saat açık olması gerektiğini belirtip, işlev noktasında da camilerin hayatın merkezine taşınması gerektiğine vurguda bulunmuştu. (Zeki Aras - İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniye mahallesi’nin trafik çilesi devam ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com