Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Görevimizi yapmış olsaydık, toplum bu hale düşmezdi'

'Görevimizi yapmış olsaydık, toplum bu hale düşmezdi'

Diyarbakır'da 7 yıldan bu yana ilçe müftülüğü görevi yapan Alaattin Bozkurt'un Muş il müftülüğüne atanması münasebetiyle veda toplantısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2015 Pazartesi 21:53
'Görevimizi yapmış olsaydık, toplum bu hale düşmezdi'

Diyarbakır Yenişehir’de yaklaşık 7 yıldan bu yana ilçe müftülüğü görevi yapan Alaattin Bozkurt’un Muş il müftülüğüne atanması münasebetiyle Cahit Sıtkı Tarancı Kültür merkezinde veda toplantısı yapıldı.

Veda toplantısında konuşan Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkan yardımcısı Yahya Öyer, “Kur’an Kursu çalışmasında Alaattin hocamıza müteşekkiriz. Yenişehir’de Alaattin hocanın Kur’an Kursu açmadığı mahalle kalmadı. Rabbim bu çalışmalarını Muş’ta da daim kılsın.” dedi.

Veda toplantısında konuşan Yenişehir İlçe Müftüsü Alaattin Bozkurt, Hz. Muhammed’in “Ümmetimden kim herhangi bir konuda yönetim sahibi veya sorumluluk sahibi olursa, yönetimi altındaki kişilere kolaylık sağlar. Allah da onlara kolaylık sağlar.” hadislerini hatırlatarak, bu hadis gereği elinden geleni yaptığını belirtti.

“Görevimizi yapmış olsaydık toplum bu hale düşmezdi”

Bozkurt, “İnsanlar bugün huzursuz ise,  bugün kan dökülüyorsa, bugün eğer zulüm varsa ve insanlar göçe zorlanmış ise inanıyorum ki görevde olan din görevli kardeşlerimiz hakkıyla görevi yapmadıklarından kaynaklanıyor. Görevimizi yapmış olsaydık toplum bu hale düşmezdi.” dedi.

Görevlerinin çok mukaddes bir görev olduğuna vurgu yapan Bozkurt, “Âlimler, peygamberlerin varisleridir. Peygamberlerin varisleri olduğumuzu hiçbir zaman unutmayalım. Allah'ın emrine çağırmıştır. Kötülüklerden de sakındırmıştır. Harama girmemek için kötü yola düşmemek için Peygamber efendimiz çok uğraştı.” diye konuştu.

“Gençlere gereği gibi sahip çıkmadık”

Görevinde dikkatli olmayan arkadaşlara hiçbir zaman onları üzecek kelimeler ve davranışlarda bulunmadığına dikkat çeken Bozkurt hoca, çalışanlara hep ayet ve hadisten örnekler vererek vazifelerinin ne kadar kutsal olduğunu öğretmeye çalıştığını ifade etti.

Din eğitimi alan ve ahiret inancına sahip olan bir insanın başka bir insanı öldürmesinin mümkün olmayacağına dikkat çeken Bozkurt, “Haksız yere bir insanı öldüren Allah'ın dediği gibi yeri ebedi cehennemdir. Allah'ın gazabı onun üzerinedir.  Bir insanı da kurtarmaya vesile olan bütün insanları kurtarmış gibidir. Bu yüzden İslam’ı insanlara gereği gibi anlatmadık. Gençlere gereği gibi sahip çıkmadık. Onları başıboş bıraktık. Bundan dolayı korkarız ki kıyamet gününde bizlere hesap sorulur. İşte bu yüzden görevimizi sevelim.” şeklinde konuştu. (M. Sıddık Bilge/Yunus Sırat – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com