Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin Göreve başlayan Müftü İhsan Açık’ın ilk demeci

Göreve başlayan Müftü İhsan Açık’ın ilk demeci

Şanlıurfa Müftülüğüne atanan İhsan Açık; “Çok ağır, ama onurlu, çok büyük ve şerefli bir emanet olan Şanlıurfa İl Müftülüğü görevi devr aldım ” dedi.

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2013 Perşembe 13:48
Göreve başlayan Müftü İhsan Açık’ın ilk demeci

Şanlıurfa Müftülüğüne atanan İhsan Açık Polisevinde Şanlıurfa yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelerek göreve başladığını belirterek; “Çok ağır, ama onurlu, çok büyük ve şerefli bir emanet olan Şanlıurfa İl Müftülüğü görevi devr aldım ” dedi.

 

Müftü İhsan Açık; “Çok ağır, ama onurlu, çok büyük ve şerefli bir emanet olan Şanlıurfa İl Müftülüğü görevi uhdeme tevdi edilmiş bulunmaktadır. Anayasanın 136. Maddesi ve özel kanunda yer alan hükümler gereği, Bütün siyasi görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak, milletçe, dayanışma ve bütünleşmeyi amaç edinerek, İslam Dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmekle yükümlüdür” diyerek Anayasal çerçeve içerisinde çalışacağını belirtti.

 

Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Müftü Açık; “Şanlıurfa’da kamu kurumları ile uyumlu çalışacağını” belirtti.

 

Bilindiği gibi iki ay önceden Şanlıurfa’ya atanan Mütfü İhsan Açık, görevi devretmeyen Ramazan Tahiroğlu’nun görevi yılbaşından sonra devretmesiyle görevinin ilk gününde basın karşısına çıktı.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com