Advert
Advert
Advert

Google, Türkiyeyi sildi

Google, Türkiyeyi sildi
Google, Türkiyeyi sildi

Google ve Türkiyenin arasının arasının çok da iyi olmadığını artık sağır sultan bile biliyor. İşte bu durumun daha iyi anlaşılmasını sağlayan son gelişme, Googleın Android Marketinde yaşanıyor.

Bilindiği gibi, kısa süre öncesine kadar Türkiyede satılan Android ceplerin neredeyse hiç birinde Android Market bulunmuyordu. Son dönemde Android Market Türk kullanıcılarının da cebine girmeye başladı ama sadece ücretsiz uygulamaları sunarak... Ücretli uygulamalara ise, eğer işinizi bilmiyorsanız ulaşamıyorsunuz.

Google, yaptığı son açıklamada Android Markettten yazılım satın alabilen ülkelerin 131e çıktığını duyurdu ve yukarıdaki haritayı yayınladı. Bu haritada, ücretli yazılımlara ulaşabilen ülkeler yeşil renkle, ulaşamayan ülkeler ise beyaz renkle işaretlenmiş durumda.

Haritaya dikkatle bakarsanız, Türkiyenin, hangi ülkelerle aynı kategoride olduğunu görüp yok artık diyeceğinize eminiz. Ücretli uygulamalar Rwanda, Tanzanya, Nepal gibi ülkelerde bile satın alınabilirken, ne yazık ki ülkemiz halen bu listenin dışında. Bizimle birlikte Birçok Afrika ülkesi, Suudi Arabistan, Çin ve birkaç ülke daha aynı durumda.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı