Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Google Türkiyeyi şikayet etti!

Google Türkiyeyi şikayet etti!

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2010 Pazar 01:57
Google Türkiyeyi şikayet etti!

Dünyaca ünlü arama motoru Googleın hukuki işlemlerden sorumlu yöneticisi olan David Drummond, Çin ve Türkiye gibi ülkelerin bazı internet sitelerine erişimi yasaklamalarının hem insan haklarını hem de ABD ticaretini kısıtladığını söyledi.

ABD Ticaret Temsilcisi Ron Kirk ve şirket yöneticilerinin katıldığı halka açık toplantıda şunları söyledi: Eğer bu durum fiziki ticarette yaşansaydı hepimiz uluslararası ticaret anlaşmalarının ihlal edildiğini söyleyecektik.

Drummond konuşmasında özellikle Türkiye örneği üzerinde durdu ve YouTubeun iki senedir yasaklı olduğunu hatırlattı. Drummond, internet özgürlüğünün bir insan hakkı olduğunu, bunun yanı sıra serbest ticaret topluluğunun bir parçası olmak isteyen ülkelerin internetin serbest olmasını sağlamanın bir yolunu bulmaları gerektiğini ekledi.

Googleın hukuki şefi, Ufukta gözüken yeni ticaret anlaşmaları sayesinde internete sansür getiren ülkelere baskı uygulamak için yeni fırsatlar doğuyor dedi. Drummond açıklamalarında Çindeki sansürü de sık sık gündeme getirdi.


 

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ? changeTarget(document.getElementById(news_content))
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com