Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Google Pagerank ve arama güncellemesi geliyor

Google Pagerank ve arama güncellemesi geliyor

Google’ın arama algoritmalarına büyük değişiklikler geliyor. Şirket 21 Nisan’dan itibaren mobil dostu algoritması ile güncellemeye gideceğini duyurdu.

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2015 Cuma 22:09
Google Pagerank ve arama güncellemesi geliyor

Şirket bu değişikliğin dünya çapında tüm dillerde gerçekleşecek mobil aramalarda önemli bir etkisi olacağını belirtiyor. Google kullanıcıların yüksek kaliteli sonuçlara ulaşacağını belirtmekle beraber, Bu değişim ile birlikte Google imzalı uygulama yüklü olan kullanıcılar, arama sonuçlarını sıralarken, faktör olarak endeksli uygulamalardan daha fazla bilgi kullanmaya başlayacak.,

 

Bu değişiklikler henüz mobil uygulaması olmayan sitelerin uygulama sunması için de bir teşvik olacak. Ancak uygulaması olmayan siteleri mobilde rahat görüntüleyebilmek için Google’ın mobil dostu arama motorundan faydalanabilecek.

 

Dünyanın en büyük arama motoru Google mobil kullanıcılar için arama algoritmasını 21 Nisan tarihinde tamamen değiştireceğini açıkladı.

 

Google yaptığı duyuruda mobil ortamda arama yapan kişilerin artık "kullanıcı dostu" sitelere yönlendireceğini açıkladı. Buradaki kullanıcı dostu sitelerle denilmek istenenin, kullanıcının kotasını fazla yormayacak sitelerden olacağı düşünülüyor. Google arama kutusuna herhangi bir arama kelimesi yazdığınızda, Google sizi öncelikle mobil sitelere yönlendirecek ve böylelikle kotanızı korumuş olacak.

 

Konu uzmanları ise bu konuda Google’nin bu girişimi karşısında Pr (Pagerank) değerlerinin güncelleme sonrasında mobil uygulamaya sahip sitelerin değerlerinin artacağını belirtiyor.

 

21 Nisandan itibaren kullanıma geçecek yeni algoritma

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com