Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Gönüllülerimizin sayısı arttıkça güzellikler de artar

Gönüllülerimizin sayısı arttıkça güzellikler de artar

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2010 Pazartesi 11:46
Gönüllülerimizin sayısı arttıkça güzellikler de artar

AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı, Asya Parlamenterler Asamblesi Başkan Yardımcısı ve Türk Gurubu Başkanı Şanlıurfa Milletvekili Abdülkadir Emin Önen, Dünya Gönüllüler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, gönüllülerin sayısının artmasıyla güzelliklerin de artacağını söyledi.

 

 

 

 

Image

 

     Bilindiği gibi; Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1985 yılında 5 Aralık tarihini Uluslararası Gönüllüler Günü ilan etti.

     Uluslararası Gönüllüler Gününün 21 yıldan bu yana ülkemizin de aralarında bulunduğu 171 ülke tarafından gönüllü çalışmaların faydalarını dünya çapında duyurmak ve gönüllü programlara katılımı arttırmak amacıyla kutlandığını hatırlatan AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı, Asya Parlamenterler Asamblesi Başkan Yardımcısı ve Türk Gurubu Başkanı Şanlıurfa Milletvekili Abdülkadir Emin Önen, Dünyada ve ülkemizde sivil toplumun önemi ve gücü her geçen gün artıyor. Belki de ilk olarak sivil toplum, ülkemizde AK Parti iktidarımız döneminde sesini bu kadar çok yükseltiyor, duyarlı insanlara ulaşıp onları gönüllü olarak harekete geçirebiliyor. Çünkü bilgi ve becerilerini toplum yararına kullanan ve bunun için hiçbir maddi karşılık beklemeyen gönüllülerin bir araya gelerek neleri başarabileceklerini artık herkes biliyor, herkes onlara güveniyor. Gönüllüler artık her alanda hayatın içinde. Felaketlerde ilk onlar yardıma koşuyor, kurtarıyor, yaraları sarıyor. Topraklarımıza, ormanlarımıza, kültürel mirasımıza yönelik saldırılara bile ilk onlar müdahale ediyor. İşte bu güzel ve önemli günümüzde Gönüllü Arkadaşların Gününü kutluyoruz dedi.

     Şanlıurfa Milletvekili Emin Önen, gönüllülerin sayısının her geçen gün arttığını ve bu duruma hemen herkesin çok sevindiğini belirterek, fakir ve ihtiyaç sahiplerinin her an yardımına koşmakta daha rahat ve serbest olan gönüllülerimizin sayısının çok daha fazla artmasını temenni ettiğini söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com