Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Gönüllü, Kız çocuklarının okullaşmasında rol model seçildi

Gönüllü, Kız çocuklarının okullaşmasında rol model seçildi

Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Vildan GÖNÜLLÜ, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyetinin ortaklaşa finanse ettiği Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen ( KEP2) Özellikle Kız Çocuklarının okula devam oranlarının arttırılması projesi kapsamında 100 kişilik guruba yaptığı konuşma ve projeye verdiği destek ile rol model olarak seçildi.

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2016 Çarşamba 18:08
Gönüllü, Kız çocuklarının okullaşmasında rol model seçildi

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyetinin ortaklaşa finanse ettiği Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen ( KEP2) Özellikle Kız Çocuklarının okula devam oranlarının arttırılması projesi; Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki 15 pilot ilde (Muş, Bitlis, Siirt, Batman, Bingöl, Ağrı, Kars, Erzurum, Iğdır, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Van, Şırnak, Hakkari) on binlerce eğitimci, yerel kanaat önderi, aile ve çocuğa doğrudan ulaşmayı hedefliyor..


Bu kapsamda projenin, Şanlıurfa' da 24-25 Mayıs 2016 tarihleri arası, ailelere yönelik yapılan bilgilendirme toplantısına katılan Karaköprü Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Vildan GÖNÜLLÜ 100 kişilik guruba yaptığı konuşma ve projeye verdiği destek ile rol model olarak seçildi.
Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiğ seminerde Sayın GÖNÜLLÜ tüm ailelerle bire bir ilgilenirken; okula kaydı yapılan ancak çeşitli sebeplerle devam edemeyen çocukların eğitimlerinin sürdürebilmelerinin, eğitimde eşitliğin ve ailelerin bu konularda bilgilendirilmesi, desteklenerek teşvik edilmesinin önemini vurgulayarak; okuyan üreten bir toplum olmanın yolunun çocuklarımızıa vereceğimiz eğitimden geçtiğini belirtti.
Yerelde bu konu ile ilgili çalışmalarının olduğunu ve bu amaca hizmet eden projelere de destek verdiklerini beyan etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com