Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Gönüllü Kadınlar "İŞ" Başında

Gönüllü Kadınlar "İŞ" Başında

Şanlıurfa El Birliği Derneği Başkanı Handan Karataş ve beraberindeki gönüllü kadınlardan oluşan grup Çalışma ve İş kurumu Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda’yı makamında ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2012 Çarşamba 13:45
Gönüllü KadınlarKadının çalışma hayatında aktif bir rol oynaması için çalışmalarını sürdüren İşkur Şanlıurfa İl Müdürlüğü’ne yapılan ziyarette Şanlıurfa El Birliği Derneği Başkanı ve beraberindeki gönüllü kadınlar İşkur’un kursları sayesinde kadınların iş hayatına atılması için destek istediler.

Yaşadıkları çevrede çok sayıda işsiz bayanın bulunduğunu belirten kadınlar ‘’bizler o çeverede söz sahibi kişileriz, kadınları işe teşvik etmek için yapacağımız girişimler olumlu sonuçlar doğuracaktır, ancak bu noktada İşkur’un desteğine ihtiyacımız var, İşkur’un açacağı kurslar sayesinde kadınlar iş hayatına atılacak. Amacımız mevsimlik tarım işçileri olan kadınların ve ailelerinin dışarıya göç etmesini engellemek, kadının iş hayatına atılmasını sağlamak ve istihdama katkıda bulunmak. Bu sayede eğitime de katkımız olacak. Çünkü aileler dışarıya göç ettiği zaman çocuklarını da beraberinde götürüyorlar ve o çocukların eğitim hayatı sekteye uğruyor. Bu kapsamda İşkur’un bize vereceği destek ile amacımıza ulaşmada önemli bir mesafe katedeceğiz’’ dediler.

Kadınların bu davranışını takdirle karşılayan Karasevda İşkur olarak kadın istihdamı için verilen desteklerin artarak devam edeceğini ifade etti.

İşkur Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda’yı makamında ziyaret eden kadınlar başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’e, Şanlıurfa Milletvekillerine ve İşkur’un kadınlara verdiği ve vereceği desteklerden dolayı İşkur Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda’ya teşekkür ettiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan MYO’da Eğitim ve Motivasyon Konulu Konferans

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com