Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Göktaş,'İslam gelecek olandır, geçmiş olan değil'

Göktaş,'İslam gelecek olandır, geçmiş olan değil'

Rehber Gençlik Kulübü, Marmara Üniversitesinde "Kadim Tecrübeler Işığında; Bugün Yaşadıklarımız Yarına dair ümitlerimiz" adlı konferans düzenledi.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2015 Perşembe 22:36
Göktaş,'İslam gelecek olandır, geçmiş olan değil'

Marmara Üniversitesine yaptığı kültürel ve sosyal programlarla ismini duyuran Rehber Gençlik Kulübü Müslümanların bugün içerisinde bulunduğu durumu ve yarına dair beklentilerini konu alan bir konferans düzenledi. Programa konuşmacı olarak İlahiyatçı Yazar Mehmet Göktaş katıldı.

Hafız Mehmet Nar’ın Kur’an tilavetiyle başlayan program Kulüp Başkanı Selman Talayhan’ın açılış konuşmasıyla devam etti. Hüseyin Azak’ın okuduğu şiirden sonra Mehmet Göktaş Hoca söz aldı.

“Dün sustuğumuz için, bugün de ayağa kalktığımız için musibetlere uğradık”

Kur’an’da da geçtiği üzere Müslümanların ümitvar olmasını ve yalnız kâfirlerin Allah’tan ümitlerini kesebileceklerini söyleyen Göktaş Hoca, “Bugün bir çoğumuza göre İslam âleminin içerisinde olduğu durum bir çıkmazı hatta tükenmişliği andırıyor olabilir. Ancak şunu unutmayın Allah bizleri bu dünyada imtihan ediyor, başımıza gelen musibetler belki bizim yaptığımız hatalardan gelmiş olabilir, ama ben bunu çok net söyleyebilirim ki bugün İslam âlemi dirilmeye, ayağa kalkmaya çalıştığı için küfür ve emperyalizmin şiddetli saldırılarına maruz kalıyor” dedi

“İslam gelecek olandır geçmiş olan değil”

İslam’ın arkasından el sallayacak bir vapur değil, her zaman bize doğru gelen bir kurtuluş gemisi olduğunu belirten Göktaş Hoca, “Bugün içimizde İslam  adına bir heyecan varsa bunu kesinlikle küçük görmeyelim, birileri bizim bu heyecanımızla alay edip bizi bu mücadelemizden soğutabilirler. Böyle insanlarla fazla vakit geçirilmemeliyiz. Sahabeyi sahabe yapan bütün şeyler, bugün elimizde mevcuttur. Kur’an tüm ihtişamıyla elimizde, Resulullah’ın sünneti eksiksiz bir şekilde elimizde, o halde kendimizi küçük görmeyelim, ümidimizi ve heyecanımızı kaybetmeyelim. Dün olduğu gibi, bugün olduğu gibi, gelecek te İslam’ın Müslümanların olacaktır”  şeklinde konuştu. (Selman Talayhan -İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com