Advert
Advert
Advert

Göktaş ve Güvenç davasında flaş gelişme

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, 7 Haziran seçimlerinde kentten bağımsız aday olarak giren Mustafa Göktaş arasındaki hakaret davasında flaş gelişme yaşandı.

Göktaş ve Güvenç davasında flaş gelişme
Göktaş ve Güvenç davasında flaş gelişme admin
( ŞANLIURFA – RHA ) Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, 7 Haziran seçimlerinde kentten bağımsız aday olarak giren Mustafa Göktaş arasındaki hakaret davasında flaş gelişme yaşandı.
 
Şanlıurfa’nın televizyonlardan ve sosyal medyadan tanıdığı Bağımsız Milletvekili adayı Mustafa Göktaş hakkında hakaret davası açılmıştı. Dava ile ilgili sonuç kararı çıktı. Kararda,”İddianame de belirtilen sözlerin hakaret içeriği taşımadığı anlaşılmakta suçun yasal unsurların oluşmadığı anlaşılmakla CMK’nın 223/2-a gerekince atılı suçtan BERAATİNE.” yer aldı.
 
‘SÖZLER HAKARET İÇERİĞİ TAŞIMADIĞI ANLAŞILMAKTA’
 
Karar metninde,”Her ne kadar sanık ‘Mustafa Göktaş’, hakkında katılana yönelik 5237 sayılı TCK’nın 125/2, 3-a maddesinde düzenlenen ‘sesli yazılı veya görüntülü’ bir ileti ile kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret suçundan kamu davası açılmış ise de sanığın tüm aşamalarındaki atılı suçu işlediğine ilişkin savunmalarının aksini gerektirir sanığa isnat olunan suçu işlediğine dair ve cezalandırılmasına yeterli her türlü şüpheden uzak, kesin, inandırıcı, kanuni ve takdiri delil elde edilemediği, iddianame de belirtilen sözlerin hakaret içeriği taşımadığı anlaşılmakta suçun yasal unsurların oluşmadığı anlaşılmakla CMK’nın 223/2-a gerekince atılı suçtan BERAATİNE.” ifadeleri yer aldı.
mustafa göktaş davası celatettin güvenç davası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle