Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Göçerlerinin Tapu ve Arazi Sorunu Çözülüyor

Göçerlerinin Tapu ve Arazi Sorunu Çözülüyor

Ceylanpınar ilçesinin yüz yıllardır kanayan yarası olan topu sorunun düğümleri tek tek çözüme kavuşuyor.

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2014 Pazar 22:33
Göçerlerinin Tapu ve Arazi Sorunu Çözülüyor


Ceylanpınar Belediyesine gelerek burada Belediye Başkanı Menderes Atilla ile görüşerek toplantı düzenleyen Tapu Kadastro Genel Müdürü Davut Güney, tapu sorunları çözmek adına yaklaşık 3 saat toplantı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya ise Başta Ceylanpınar Belediye Başkanı olmak üzere Tapu Kadastro Genel Müdürü Davut Güney, Kadastro Daire Başkanı Güngör Güzel, Şanlıurfa Tapu Müdürü İbrahim Ersoy, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Emlak ve İstimlak Daire Başkanı Yahya Ürün, Şanlıurfa İl Kadastro Müdürü Ramazan Paydaş, Şanlıurfa Tapu ve Kadastro Müdür Vekili Mevlüt Ersayan katıldı.
Yapılan toplantıda Ceylanpınar ilçesinin sınırlarında bulunan göçerlerin arazi sorunu başta olmak üzere ilçe halkının da hasret kaldığı tapu sorunu çözüme yakın zamanda kavuşması bekleniyor.
Sosyal Çalışma ve Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök, Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla’nın süren çabaları üzerine Ceylanpınar Tarım İşletmesi arazisi içinde göçer olarak yaşayan ve hayvancılık dışında başka bir işle uğraşmayan göçerlerin arazi sorunu ilk olarak çözüldü. Göçerlerin Çözüme kavuşan arazi sorunu yaklaşık bir hafta içerisinde kura çekilişleri düzenlenerek Göçerde yaşayan vatandaşlar arazilerine kavuşması bekleniyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da çocuk istismarı sempozyumu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com