Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Göçerler Şenlikte Halay Çektiler

Göçerler Şenlikte Halay Çektiler

Güneydoğum derneği tarafından düzenlenen Karacadağ'da III. Etkinliği kamsamında göçerler halay çekerek doyasıya eğlendler.

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2012 Çarşamba 18:29
Göçerler Şenlikte Halay Çektiler

2 Eylül 2012 günü, Karacadağ'da yapılan eğlenceli toplantı, Kayak Merkezinde kurulan kıl çadırda ve açık alanlarda, yoğun katılımla gerçekleşti.

Toplantıya Güneydoğum Derneği üyelerinin yanısıra, Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, Sarıkeçili ve Afyonkarahisar Türkmenler Derneği Başkanları ile yüzlerce göçer ile Şanlıurfa ve Siverek’ten gelenler katıldı.

Bazı göçerler aileleriyle orada idiler. Güneydoğum Derneği Çocuklara çeşitli oyuncaklar dağıttı. etkinlik kapsamında uçurtmalar uçuruldu, halaylar çekildi, oyunlar oynandı. Açış konuşmalarının ardından yarışmalara geçilecekken yoğun yağmur ve dolu yağması sonucu etkinlik yarıda bırakıldı.Yemek sonrası kalabalık grup dağıldı.

Daha sonra, Güneydoğum Derneği yönetim ve üyeleri ile gazeteciler ve diğer konuklar yaylalara giderek çadırları ziyaret ettiler.

Dernek adına açıklama yapan Duygu Sucuka; "Bu etkinliğin amacı, geleneksel hale gelmesi ve her yıl yapılması arzusuyla, küçük çaplı bir eğlence programı düzenlemekti. Hava koşulları nedeniyle program tam gerçekleşemese de amaca yakın bir etkinlik olmuştur" dedi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com