Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Göç eden mağdur halka sahip çıkılmalıdır"

"Göç eden mağdur halka sahip çıkılmalıdır"

​Bölgeden göç eden mağdur halka sahip çıkılması çağrısında bulunan Gaziantep'teki STK temsilcileri, başta devlet olmak üzere STK'ların ve halkın, üzerine düşen görevlerinin olduğunu vurguladı.

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2016 Pazar 15:20

Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök, çatışmaların yoğun olduğu bölgelerden göç eden halka sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Bölgedeki çatışmaların bölge halkını ciddi anlamda olumsuz yönde etkilediğini belirten Gök, göç edenlerin sayısındaki artışa dikkat çekti.

Yaşananları değerlendiren Ahmet Gök, bölgeden göç eden halka özellikle batıdaki insanların kucak açması ve sahip çıkması gerektiğini belirtti.

Bölgede yürütülen operasyonlarda sivil halkın burnunun dahi kanamaması gerektiğinin altını çizen Gök, “Son gelinen noktada benim gördüğüm artık devlet, PKK terörü bitmeden o bölgeye huzurun gelmeyeceği kanaatine ulaşmış durumda. Dolayısıyla terörü bitirmek için ciddi bir operasyon başlatmıştır. Bu operasyonlar yürürken sivil halkın burnunun dahi kanamaması gerekiyor.” dedi.

“Bölgedeki çatışmalar bölge halkını ciddi anlamda olumsuz yönde etkiliyor”

Bölgeden göç eden mağdur halkın sayısındaki artışa da dikkat çeken Gök, “Şuanda bölgeyi terk eden insanlar var. Bu rakam ne yazık ki her geçen gün artıyor. Bölgedeki çatışmalar bölge halkını ciddi anlamda olumsuz yönde etkiliyor. Bölgeden göç edenlere kardeşlerimize özellikle batıdaki insanların kucak açması ve sahip çıkması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“Bu noktada herkes hassasiyet sahibi olmalıdır”

PKK zulmünden kaçarak çareyi göç etmekte bulan halka sahip çıkılması çağrısında bulunan Gök, bu noktada herkesin hassasiyet sahibi olmasını istedi.

Gök, “Batıda yaşayan kardeşlerimiz, bölgede PKK zulmünden kaçıp buralara gelen kardeşlerimize sahip çıkması gerekiyor. Batıdaki bütün kardeşlerimiz hassasiyet sahibi olmalı ve bu gelen insanlara hiç ayrım gözetmeksizin sahip çıkılmalıdır. Bazı ırkçı ve siyasi düşüncülerin hesabını yapmamalıyız. Terör mağduru olarak batı illerine veyahut diğer bölgelere sığınmış olan bu kardeşlerimize mutlaka kucak açılması lazımdır.” diye konuştu.

Bu anlamda gerek sivil toplum örgütlerinin gerek devletin halka sahip çıkması gerektiğini de sözlerine ekleyen Gök, bu noktada devlet başta olmak üzere herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini ifade etti. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: Askeri yargının yüzde 66’sı FETÖ’cü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com