Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Göbeklite'yi tanıtmak için toplandılar

Göbeklite'yi tanıtmak için toplandılar

Göbeklitepe sosyal tesisleri oluşturma toplantısı, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin’in ev sahipliğinde yapıldı.

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2012 Perşembe 15:36
Göbeklite'yi tanıtmak için toplandılar

Göbeklitepe sosyal tesisleri oluşturma toplantısı, Vali Yardımcısı Oğuz Şenlik, Belediye Başkanı A. Eşref Fakıbaba, İl Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız, Müze Müdürü Müslüm Ercan, Harran Üniversitesi Akademisyenleri Ferhat Karagözlu ve Mehmet Önal, ŞUTSO Başkan Yardımcısı Cem Göncü, Cevahir Konukevi Sahibesi Asuman Yazmacı, Dedeman Otel’den Aydın Duran, Hilton Otel’den Aylin Aksel ve Önder Kolay, Göbeklitepe’yi Tanıtma Platformu Temsilcileri Gülseren Kurdaş Savaş, Denis Şener ve Semra Tigrel’in katılımıyla Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin’in ev sahipliğinde yapıldı

Göbeklitepe’yi Tanıtma Platformu Temsilcisi Gülseren Kurdaş Savaş ve beraberindeki heyet, ilimize gelerek Göbeklitepe’nin Türkiye’ye tanıtılması, tesisleştirilmesi ve turizme kazandırılması ile ilgili yapılacak çalışmalar hakkında bir sunum gerçekleştirdi. 11500 yıllık kadim yapı için birlikte hareket etmek gerektiğini vurgulayan Savaş “Elbirliğiyle bu muhteşem eserin tanıtımı ve tesisleşmesini gerçekleştireceğiz dedi”

Gülseren Kurdaş Savaş, Göbeklitepe’nin bilimsel disiplinle ortaya çıkartılmasına yardımcı olmak, onu korumak ve tanıtmak, gelecek kuşaklara en doğru ve güzel biçimde aktarmak İlgili yerel, ulusal ve uluslararası paydaşlar arasında işbirliğini geliştirmek gibi misyonlar yüklenmeleri gerektiğini de vurgulayarak Paydaşlar arasında işbirliği ve koordinasyon sağlamak, “Göbeklitepe Ağını” kurmak ve geliştirmek, kapsamlı bir iletişim stratejisi oluşturmak, Farkındalık, tanıtım, bilinçlendirme çalışmaları yapmak, Yerel / ulusal çabaların Alman Arkeoloji Enstitüsü çalışmaları ile gereksiz örtüşmesini önlemek; bunların sağlıklı ve gecikmesiz yürütülmesine yardımcı olmak, Sit sınırlarının gözden geçirilmesi ve uzun vadeli nihai sınırlarının oluşturulması, “Koruma zonu”nun oluşturulması, Gerektiğinde “fon” kampanyalarının gerçekleştirilmesi, Sosyal tesislerin “uluslararası standartlarda” çalıştırılması, “Arkeolojik sit yönetimi” planı uygulamasının izlenmesi, “Master koruma planı” uygulamasının izlenmesi ile ŞUTSO üzerinden Çeşitli ihtiyaçlar için fon oluşturmak gibi amaçlar da taşıdıklarını ifade etti.

Toplantının ardından Gülseren Kurdaş Savaş “Bize vakit ayırıp dinlediğiniz için çok teşekkür ederiz.  Bu toplantının gerçekleşmesini sağlayan ŞUTSO Başkanı Sabri Bey'e de ayrıca şükranlarımızı sunarız. Birlikteliğimizin çok güzel sonuçlar çıkaracağını umuyoruz” dedi.
www.balikligol.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com