Advert
Advert
Advert

Göbeklitepe'de Barışa Güvercin Uçurdular

Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümü dolayısıyla Şanlıurfa Belediyesi’nce organize edilen etkinlikler kapsamında “Tarihin Sıfır Noktası” kabul edilen Göbeklitepe’de “Barışa Güvercin” uçuruldu.

Göbeklitepe'de Barışa Güvercin Uçurdular
Göbeklitepe'de Barışa Güvercin Uçurdular

Şanlıurfa Belediyesi’ne ait 5 ayrı otobüs ile Göbeklitepe’ye ücretsiz taşınan Urfalılarında yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, Peygamberler Şehri Şanlıurfa’dan dünyaya bir kez daha barış ve kardeşlik mesajı verildi.

Belediye Başkan Vekili M.Fevzi Yücetepe, Başkan Yardımcısı Mustafa Aydın, belediye birim amirleri ve çok sayıda STK temsilcisinin katıldığı “Barışa Güvercin” etkinliğine, çeşitli temaslarda bulunmak üzere bölgeye gelen CHP’li vekiller de katıldı.

CHP İstanbul Milletvekili Sedef Küçük, Bursa Milletvekili Sena Kaleli ve Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve CHP İl Başkanı Ferhat Karataş’ın da aralarında bulunduğu CHP heyeti, Şanlıurfa Belediyesi’nin etkinliğine destek olarak barışa güvercin uçurmaktan mutlu olduklarını söylediler.

Tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Şanlıurfa’nın barış ve hoşgörü kenti olduğuna dikkat çeken Başkan Vekili Yücetepe, “Şanlıurfa Belediyesi olarak 11 Nisan Kurtuluş Günü’nde bizde tarihin sıfır noktası olarak bilinen Göbeklitepe’de barışın sembolü olan bu güvercinleri Urfa’dan dünyaya uçuruyoruz. Umuyorum ki barış ve kardeşliğin daim olduğu bu topraklarda 93 yıl önce olduğu gibi bugünde özgürlüğe sahip çıkılır” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Sedef Küçük ise gazetecilere yaptığı açıklamada, Şanlıurfa’nın tarih ve turizm açısından önemine değindi ve barış ve kardeşlik adına düzenlenen bu anlamlı etkinlikte bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.

Göbeklitepe M.Fevzi Yücetepe Mustafa Aydın Şanlıurfa Belediyesi CHP İstanbul Milletvekili Sedef Küçük Bursa Milletvekili Sena Kaleli Muğla Milletvekili Nurettin Demir Barışa Güvercin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!