Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Göbeklitepe Yolu Genişliyor

Göbeklitepe Yolu Genişliyor

Şanlıurfa’nın ve dünyanın en eski yaşam yeri olduğu söylenen Gebeklitepe’ye giden yolun genişletme çalışmaları devam ediyor.

Giriş Tarihi: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 14:36
Göbeklitepe Yolu Genişliyor


Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı İsmail Kahraman, Daire Başkanı Yakup Harmanda, İl Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız, Gaziantep Röleve ve Anıtlar Müdürü Mustafa Ayar, Müze Müdürü Müslüm Ercan, İl özel İdaresi tarafından yapılan Göbeklitepe yol genişletme çalışmasını yerinde inceledi.
Yol işleri müdürü Yaşar Fırat yapılan çalışmalar hakkında heyeti bilgilendirdi.
Heyet yaptığı değerlendirmede, yapılan yol çalışması ileriye dönük düşünülerek, karayolları standartlarında yapılmıştır. Özellikle büyük araçların ve tur otobüslerinin geçişlerinde yolun darlığından dolayı sıkıntılar yaşanıyordu.
Bu yol çalışması tamamlandığında Göbeklitepe’ye ulaşımda yaşanan sıkıntılar bitecek, ulaşım daha da kolaylaşacaktır. Turizm sezonunda duyarlılık göstererek yol çalışmasını başlatan, başta Sayın Valimiz Celalettin Güvenç beyefendiye, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Sayın Uğur Büyükhatipoğlu’na ve çalışma ekibine il genel meclisi üyelerimize teşekkür ederiz, dediler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com