Advert
Advert
Advert

Göbeklitepe uçağı Türkiye ABD arasında uçacak

Dünyanın tarihini değiştiren Göbeklitepe tapınak kalıntılarının ismi artık ABD Türkiye arasında direkt uçuş yapacak THY'nin yeni alınan uçağına verildi.

Göbeklitepe uçağı Türkiye ABD arasında uçacak
Göbeklitepe uçağı Türkiye ABD arasında uçacak

Türk Havayolları yönetim kurulu Başkanı Hamdi Topçu Başkanlığında bu akşam yaptığı toplantıda Şanlıurfa'nın da yer aldığı bir çok gündem maddesini karara bağladı.

Şanlıurfa'nın THY seferlerinin artırılması konusunda artan talepler üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, THY Yönetim kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve THY yönetimi Şanlıurfa'ya davet etmişti. Bakan Çelik , Vali İzzettin Küçük ve Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol,Şanlıurfa'nın bazı STK temsilcileri ile bir toplantı yapan THY yönetim kurulu Başkanı Hamdi Topçu, yönetim kurulu üyeleri ile Şanlıurfa'da bir toplantı yapmıştı. Başta Şanlıurfa'nın tanıtımı olmak üzere, Şanlıurfaspora maddi destek ve Şanlıurfa- Ankara uçak seferlerinin en az günde karşılıklı olarak ikiye çıkartılması, yaz mevsiminde ise Antalya,İzmir seferlerinin düzenlenmesi talep edilmişti THY yönetimi Şanlıurfa'da ki toplantının ardından bu akşam İstanbul'da bir kez daha toplandı. 

DEMİRKOL TALEP ETMİŞTİ.
Şanlııurfa'nın Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, THY yönetimin Şanlıurfa'da yaptığı toplantıda Şanlıurfa'nın tanıtımı için THY uçaklarından birisine Göbeklitepe isminin verilmesini ve  yurt dışı seferlerinde ise tanıtıcı CD'lerin oynatılmasını istemişti. THY Başkanı Hamdi Topçu bu iki isteğin yerine getirleceğinin sözünü vermişti. 

Hamdi Topçu başkanlığında bu akşam sona eren toplantıda THY'nin  yeni aldığı  ve sadece Türkiye'den ABD'ye direk uçacak  son model yeni uçağa Göbeklitepe isminin verilmesi, Şanlıurfa'nın tanıtım CD'lerinin gösterilmesi ve Ankara-Şanlıurfa seferlerinin ikiye çıkartılması kararlaştırıldı. Bu karar en çık Göbeklitepenin tanıtılması için çaba harcayan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol'i sevindirecek 
TYH yönetimi aldığı bu iki kararı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e iletti. Bakan Çelik ise  THY yönetiminin Şanlııurfayıyakından ilgilendiren kararların alınmasından dolayı  TYH Yönetim kurulu Başkanı Hamdi Topçu'ya teşekkür etti.

Kaynak: Urfastar 

Göbeklitepe ABD Türkiye THY Hamdi Topçu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!