Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Göbeklitepe uçağı Türkiye ABD arasında uçacak

Göbeklitepe uçağı Türkiye ABD arasında uçacak

Dünyanın tarihini değiştiren Göbeklitepe tapınak kalıntılarının ismi artık ABD Türkiye arasında direkt uçuş yapacak THY'nin yeni alınan uçağına verildi.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2014 Cumartesi 10:54
Göbeklitepe uçağı Türkiye ABD arasında uçacak

Türk Havayolları yönetim kurulu Başkanı Hamdi Topçu Başkanlığında bu akşam yaptığı toplantıda Şanlıurfa'nın da yer aldığı bir çok gündem maddesini karara bağladı.

Şanlıurfa'nın THY seferlerinin artırılması konusunda artan talepler üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, THY Yönetim kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve THY yönetimi Şanlıurfa'ya davet etmişti. Bakan Çelik , Vali İzzettin Küçük ve Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol,Şanlıurfa'nın bazı STK temsilcileri ile bir toplantı yapan THY yönetim kurulu Başkanı Hamdi Topçu, yönetim kurulu üyeleri ile Şanlıurfa'da bir toplantı yapmıştı. Başta Şanlıurfa'nın tanıtımı olmak üzere, Şanlıurfaspora maddi destek ve Şanlıurfa- Ankara uçak seferlerinin en az günde karşılıklı olarak ikiye çıkartılması, yaz mevsiminde ise Antalya,İzmir seferlerinin düzenlenmesi talep edilmişti THY yönetimi Şanlıurfa'da ki toplantının ardından bu akşam İstanbul'da bir kez daha toplandı. 

DEMİRKOL TALEP ETMİŞTİ.
Şanlııurfa'nın Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, THY yönetimin Şanlıurfa'da yaptığı toplantıda Şanlıurfa'nın tanıtımı için THY uçaklarından birisine Göbeklitepe isminin verilmesini ve  yurt dışı seferlerinde ise tanıtıcı CD'lerin oynatılmasını istemişti. THY Başkanı Hamdi Topçu bu iki isteğin yerine getirleceğinin sözünü vermişti. 

Hamdi Topçu başkanlığında bu akşam sona eren toplantıda THY'nin  yeni aldığı  ve sadece Türkiye'den ABD'ye direk uçacak  son model yeni uçağa Göbeklitepe isminin verilmesi, Şanlıurfa'nın tanıtım CD'lerinin gösterilmesi ve Ankara-Şanlıurfa seferlerinin ikiye çıkartılması kararlaştırıldı. Bu karar en çık Göbeklitepenin tanıtılması için çaba harcayan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol'i sevindirecek 
TYH yönetimi aldığı bu iki kararı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e iletti. Bakan Çelik ise  THY yönetiminin Şanlııurfayıyakından ilgilendiren kararların alınmasından dolayı  TYH Yönetim kurulu Başkanı Hamdi Topçu'ya teşekkür etti.

Kaynak: Urfastar 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Memura karne ve ek zam geliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com