Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Göbeklitepe Resim Sergisi Açıldı

Göbeklitepe Resim Sergisi Açıldı

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2010 Cuma 18:03
Göbeklitepe Resim Sergisi Açıldı

Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce organize edilen “Peygamberler Şehri Şanlıurfa 6. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali” kapsamında Belediye Sergi Salonu’nda Göbeklitepe Resim Sergisi açıldı.

        Sergi açılışının ardından Şair Nabi Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansta Prof. Dr. Klaus Schmidt tarafından katılımcılara Göbeklitepe ile ilgili önemli bilgiler verildi.

     Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Tarihi Kentler Birliği Danışman Kuruluşu Çekül Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen ve Göbeklitepe Kazı Başkanı Prof. Dr. Klaus Schmidt diğer davetlilerin katılımıyla açılan Göbeklitepe sergisinde dünya basınında geniş yer almış yazılar ve 18 adet resme yer verildi.

     Eserleri büyük bir dikkatle inceleyen Belediye Başkanı Fakıbaba ile diğer davetliler ardından Şair Nabi Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Göbeklitepe Konferansı’na katıldılar.

    Göbeklitepe Kazı Başkanı Berlin Alman Arkeoloji Enstitüsü`nden Prof. Dr. Klaus Schmidt tarafından gerçekleştirilen konferansta Göbeklitepe’nin coğrafi konumu, kazılar ve dünya tarihindeki önemine değinildi.

    Konferansın sonunda Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Göbeklitepe Kazı Başkanı Prof. Dr. Klaus Schmidt’ e sergi ve konferansında sunduğu bilgiler dolayı Şanlıurfa Belediyesi adına bir şükran plaketi sundu.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliği harekete geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com