Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi...

Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi...

Doğuş Üniversitesi tarafından, Şanlıurfa’daki gençlerin eğitimine ve gelişmesine katkı sağlanması amacıyla Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda “Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi” konulu seminer gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2012 Pazartesi 21:51
Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi...


Doğuş Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cenk Lâçin Arıkan tarafından verilen seminere, ilgi yoğun oldu. Arıkan’ın, “Girişimcilik ve Sürdürülebilir Kalkınmanın Önemi ile bu konuda yapılması gerekenler” üzerine bilgiler aktardığı seminerde, güncel ekonomik gelişmeler ışığında geleceğe yönelik değerlendirmeler de yapıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Şanlıurfa'nın çok büyük potansiyeli olduğunu, gün geçtikçe büyüdüğünü ve geliştiğini vurguladı. Başkan Ertekin şöyle devam etti “Buna tüm samimiyetimizle inanıyoruz ki çok büyük potansiyeli olan bir şehrimiz var,  bu potansiyeli kullanmak için harekete geçmemiz lazım. Şanlıurfa’dan hammadde akışı devam ediyor. Bu hammaddeyi işlememiz lazım. Burası çok büyük bir tarım bölgesi tarımsal gelirimiz yaklaşık 5 milyar TL, üretilen ürünleri işleyip de satsak bu rakamı ikiye hatta üçe katlayabiliriz, bunun yanı sıra turizm potansiyelimiz var, Göbeklitepe gibi bir değerimiz bulunuyor, bunların yanı sıra Hz.Adem ile Havva’nın yaşadığı var sayılan “Eden Garden’in” ilimizde olduğu tahmin ediliyor. Ayrıca 11 Peygamber şehrimize ayak basmış, Hz. İsa ise ilimizi kutsamış. İşte bu potansiyelleri kullanarak kentimize değer katmalıyız. Hani derler ya; iş yapmak isteyen çaresini yapmak istemeyenler ise bahanesini bulur, bizim temennimiz bahane bulmadan iş yapmak isteyenlerin çoğalmasıdır. Bizler üzerimize ne düşerse aklımızın ve gücümüzün yettiğince size yardımcı olmaya hazırız” dedi.

TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Mehmet EKİNCİ ise yaptığı konuşmada, “Girişimcilerimiz için kurum olarak hibe ve destek noktasında, 40 uzmanımızla tüm vatandaşlarımızın yanındayız, tüm konular için danışma çerçevesinde bize başvurabilirler” dedi.

Gerçekleşen seminere ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Başkan Yardımcısı Cem Göncü, Meclis Üyesi Mustafa Işık, TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Mehmet EKİNCİ ile yaklaşık 70 davetli katıldı. Seminerin ardından ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Yrd. Doç. Dr. Cenk Lâçin Arıkan’a teşekkür ederek gerçekleştirdiği seminerden dolayı plaket verdi.

Geçtiğimiz Ocak ayında Doğuş Üniversitesi Tanıtım Temsilcisi Mehmet Güneş’in, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Sabri Ertekin'e yaptığı ziyarette, yürütülebilecek ortak çalışmalar görüşülmüştü. Güneş ve Ertekin, Doğuş Üniversitesi’nin kaliteli akademik kadrosunun vereceği seminerlerin, aktaracağı bilgi ve deneyimlerin Şanlıurfa’nın gelişmesine önemli katkı sağlayacağı üzerinde görüş birliğine varmıştı. ŞUTSO’da düzenlenen seminer, bu işbirliğinin ilk adımı olma özelliği taşıyor.
www.balikligol.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'daki Tarım arazilerine DSİ tarafından su verilecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com