Advert
Advert
Advert

Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi...

Doğuş Üniversitesi tarafından, Şanlıurfa’daki gençlerin eğitimine ve gelişmesine katkı sağlanması amacıyla Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda “Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi” konulu seminer gerçekleştirildi.

Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi...
Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi...


Doğuş Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cenk Lâçin Arıkan tarafından verilen seminere, ilgi yoğun oldu. Arıkan’ın, “Girişimcilik ve Sürdürülebilir Kalkınmanın Önemi ile bu konuda yapılması gerekenler” üzerine bilgiler aktardığı seminerde, güncel ekonomik gelişmeler ışığında geleceğe yönelik değerlendirmeler de yapıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Şanlıurfa'nın çok büyük potansiyeli olduğunu, gün geçtikçe büyüdüğünü ve geliştiğini vurguladı. Başkan Ertekin şöyle devam etti “Buna tüm samimiyetimizle inanıyoruz ki çok büyük potansiyeli olan bir şehrimiz var,  bu potansiyeli kullanmak için harekete geçmemiz lazım. Şanlıurfa’dan hammadde akışı devam ediyor. Bu hammaddeyi işlememiz lazım. Burası çok büyük bir tarım bölgesi tarımsal gelirimiz yaklaşık 5 milyar TL, üretilen ürünleri işleyip de satsak bu rakamı ikiye hatta üçe katlayabiliriz, bunun yanı sıra turizm potansiyelimiz var, Göbeklitepe gibi bir değerimiz bulunuyor, bunların yanı sıra Hz.Adem ile Havva’nın yaşadığı var sayılan “Eden Garden’in” ilimizde olduğu tahmin ediliyor. Ayrıca 11 Peygamber şehrimize ayak basmış, Hz. İsa ise ilimizi kutsamış. İşte bu potansiyelleri kullanarak kentimize değer katmalıyız. Hani derler ya; iş yapmak isteyen çaresini yapmak istemeyenler ise bahanesini bulur, bizim temennimiz bahane bulmadan iş yapmak isteyenlerin çoğalmasıdır. Bizler üzerimize ne düşerse aklımızın ve gücümüzün yettiğince size yardımcı olmaya hazırız” dedi.

TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Mehmet EKİNCİ ise yaptığı konuşmada, “Girişimcilerimiz için kurum olarak hibe ve destek noktasında, 40 uzmanımızla tüm vatandaşlarımızın yanındayız, tüm konular için danışma çerçevesinde bize başvurabilirler” dedi.

Gerçekleşen seminere ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Başkan Yardımcısı Cem Göncü, Meclis Üyesi Mustafa Işık, TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Mehmet EKİNCİ ile yaklaşık 70 davetli katıldı. Seminerin ardından ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Yrd. Doç. Dr. Cenk Lâçin Arıkan’a teşekkür ederek gerçekleştirdiği seminerden dolayı plaket verdi.

Geçtiğimiz Ocak ayında Doğuş Üniversitesi Tanıtım Temsilcisi Mehmet Güneş’in, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Sabri Ertekin'e yaptığı ziyarette, yürütülebilecek ortak çalışmalar görüşülmüştü. Güneş ve Ertekin, Doğuş Üniversitesi’nin kaliteli akademik kadrosunun vereceği seminerlerin, aktaracağı bilgi ve deneyimlerin Şanlıurfa’nın gelişmesine önemli katkı sağlayacağı üzerinde görüş birliğine varmıştı. ŞUTSO’da düzenlenen seminer, bu işbirliğinin ilk adımı olma özelliği taşıyor.
www.balikligol.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!