Advert
Advert
Advert

Bölge Toplantısı Şanlıurfa'da yapıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Güneyduğu anadolu ‘Bakanlık Koordinasyon Toplantısı’nı Şanlıurfa'da yaptı.

Bölge Toplantısı Şanlıurfa'da yapıldı
Bölge Toplantısı Şanlıurfa'da yapıldı


Üç günlük programı için dün akşam Şanlıurfa’ya gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, bugün GAPTEAM Toplantı Salonu’nda düzenlenen ‘Bakanlık Koordinasyon Toplantısı’na katıldı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, ülkemiz tarım uygulamalarının, bakanlık çalışanları ve tarım sektörü paydaşları ile ortak akıl toplantıları şeklinde masaya yatırma çalışmalarının startını Şanlıurfa’dan yaptı.


Bu çerçevede gerçekleştirilecek ve 3 gün sürecek program için Şanlıurfa'ya gelen Bakan Çelik, GAP Tarımsal Araştırmalar Merkezi'nde yapılan "Güneydoğu Anadolu Bölgesi Bakanlık Koordinasyon ve Sektörel Ortak Akıl Toplantısı"na katıldı ve Bakanlığın merkez ve bölgesel idare amirleriyle bir araya geldi.
Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bakanlığının yetkilileriyle ilk bölge toplantısını Şanlıurfa'da gerçekleştirdiklerini belirterek, benzer toplantıları 7 bölgede yapacaklarını hatırlattı.
Çelik, "Bizi ilgilendiren gelişme ve sorunları tepeden tırnağa ele alacağız. Bu çalışmaların verimli olacağını düşünüyoruz. Atılması gereken adımlarla ilgili Ankara'da önemli çalışmalar yaptık. Yine bizden beklentileri de gözden geçireceğiz. Bize bağlı üst düzey yöneticilerimizle tarım politikalarını değerlendireceğiz. 3 gün sürecek çalışmalarda kentteki üreticilerle görüşerek, sorunlarını dinleyeceğiz" diye konuştu.
Toplantı öncesinde salona girişinde iş adamı Süleyman Durmuş tarafından kendisine hediye edilen deveyi Gönüllü Kuruluşlar Aşevi'ne bağışlayan Çelik,  "Bu kuruluşumuzun Şanlıurfa'ya çok büyük hizmetleri var. Tüm fakir, fukaraya aş veriyorlar" dedi.


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Faruk Çelik Urfa program GAPTEAM Toplantı Salonu Bakanlık Koordinasyon Toplantısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı