Advert
Advert
Advert

Gıda İmalatçıları Üniversiteli hocalarla bir araya geldi

Gıda İmalatçıları Üniversiteli hocalarla bir araya geldi
Gıda İmalatçıları Üniversiteli hocalarla bir araya geldi

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Üniversite ile sanayici işbirliğini geliştirmek için çalışmalarına yenisini daha ekledi. Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü ile bir araya gelen ŞUTSO, gıdacılarla üniversite hocalarını tanıştırdı. Toplantıda ŞUTSO Başkanı Sabri Ertekin ve ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi M. Recep Uğur, Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu, Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ayhan Atlı, Prof Dr. İbrahim Hayoğlu, Yrd. Doç.Dr. Yeşim Soyer ve Şanlıurfalı gıda üreticileri hazır bulundu. Toplantının ilkinin dar kapsamda yapıldığını söyleyen ŞUTSO Başkanı Sabri Ertekin “Bu toplantıya bütün gıda üreticilerimizi çağırmadık. Önce üniversite hocalarımızla bir tanışalım, birlikte ne yaparız düşüncesiyle böyle oldu. Ancak bu ayın 24’ünde çok geniş kapsamlı bir toplantıda hocalarımızla gıda imalatçılarımızı bir araya getireceğiz. Bu arada firmaları da hocalarımızla iş yerlerinde ziyaret edip tanışmalarını sağlayacağız. Gıda konusunda geliştirecekleri konularda iş birliği yapmalarını amaçlıyoruz.”dedi

Açılış konuşmasının ardından, üniversite hocalarıyla ŞUTSO’da bir araya gelip tanışan Şanlıurfalı gıda üreticileri hangi alanda çalışma beklediklerini bilim adamlarıyla paylaştı. Şanlıurfalı gıdacılardan Zahter Gıda’nın Sahibi Mehmet Durak, Şanlıurfa’da susam ekiminin yaygınlaştırılması için çalışma beklediklerini dile getirdi. Tahin yapımında susam bulamadıklarını bu yüzden de yurt dışından susam ithal ettiklerini hatırlatan Durak, üniversite ile iş birliklerin gelişmesiyle karşılıklı iletişimin ve faydanın da aratacağın ifade etti.

Anı Süt’ün sahiplerinden Hüseyin Arslan ise piyasada yeterince süt bulamadıklarını kentte hayvancılığın gelişmesi konusunda çalışmalar yürütülmesini istedi.

Haluk Çulçuoğlu da dondurma sektörünün geliştirilmesi için çeşitli çalışmalarının olduğunu Üniversitemdeki hocalarla birlikte bir şeyler yapabileceklerine inandıklarını ifade etti

Toplantının sonunda Gıdacılarla birlikte 24 Aralıkta Harran Üniversitesi Zıraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümün bütün öğretim görevlilerinin ve Şanlıurfa’daki bütün gıda imalatçılarının katılacağı 1 günlük çalıştayın yapılması için karar alındı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir