Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Gıda denetimi Eyyübiye'de masaya yatırıldı

Gıda denetimi Eyyübiye'de masaya yatırıldı

Eyyübiye Belediyesi, ilçedeki denetimlerini daha sağlıklı ve kontrollü yapılabilmesi için Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğü ile dün gıda denetimini konusuyla ilgili bir toplantı gerçekleştirdi, toplantıya Başkan Ekinci öncülük ederken yaşanan sorunlar denetimciler tarafından birinci ağızdan dinlendi.

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2015 Çarşamba 10:42
Gıda denetimi Eyyübiye'de masaya yatırıldı

Eyyübiye ilçesinde yapılan denetimler sonucu kayıt altına alınan ve denetimlerin daha düzenli yapılması adına gıda kontrolünde bulunan denetimcilerin yaptığı araştırmalar neticesinde, gün yüzüne çıkan sorunlar Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğünde masaya yatırıldı.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Tarım İl Müdürü Necip Özgökçe, Eyyübiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Giray Küçük, Zabıta Müdürü Halit Ataş, Hayvan Sağlık Şube Müdürü Abdullah Açıkgöz, Gıda ve Yem Şube Müdürü Ahmet Yeşilnacar ve Tarım Müdürlüğünün bazı birim amirleri bu toplantıya katıldı. İlçede, denetimler yapan kontrol şefleri ve ekiplerin kaleme aldığı sorunları ve yapılması gerekenler bu toplantıda tartışılıp karara bağlandı.

Denetimler konusunda masaya yatırılan sorunlar arasında öncelik gıda ürünleri, hayvan pazarı, semt pazarları ve diğer market, bakkal, fırın vs. işletmelerin kontrolleri konuşuldu. Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğü ile yapılan bu toplantıda bundan sonra yapılacak olan denetimlerin daha verimli olacağı belirtildi.

Toplantının yapılmasından memnuniyetini dile getiren Şanlıurfa Tarım İl Müdürü Necip Özgökçe, ‘birlikte yapılan bu toplantıda güzel kararlar alacağız ve halkın sağlığını korumak adına daha iyi denetimlere imza atacağız’ dedi.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ise, ‘burada çıkacak olan sonucun, herkesin her kurumun üzerine ne düşüyorsa onu yapması gerekiyor. Tabi bunların da kanunları ve yönetmelikleri vardır, bunlar uygulanmak için yapılmış ve bunlar insanların refahı için yapılmış. Ama bunların raflarda beklemesi çok bir şey ifade etmez. Burada bu tarz kanunlar yönetmelikler varken, bizlerin bunları görmezden gelmemiz söz konusu değil. Bu uygulamaları yarından itibaren sahada yaparak insanlarımıza hissettirmemiz lazım. Yine gıda işletmelerinde, şehir içerisinde gerekli tedbirlerin alınmamasından dolayı çok ciddi sıkıntılar var. Fırınlar konusunda çok ciddi sıkıntılar var, geçtiğimiz hafta Esnaf ve Sanaatkarlar Birliği ve Fırıncılar Odası’yla da bir araya geldik ve bu konuları görüştük. Dolayısıyla bir belediye olarak, bir nevi muhatap olan birisi olarak yapmamız gerekenleri de hızlı bir şekilde yerine getirmek adına bugün ki toplantıyı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Buradan çıkacak olan sonuç özelde Eyyübiye’miz, genelde de Şanlıurfa’mız için sonuçlar doğurur.’’ Şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com