Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Gezicilerin 2. Kaos Planı

Gezicilerin 2. Kaos Planı

Gezi Eylemlerini Organize edenler, Üniversitelerin açılması ve liglerin başlamasıyla Taraftarları ve Öğrencileri kullanacaklarıu kirli plan yapıyorlar

Giriş Tarihi: 28 Temmuz 2013 Pazar 10:40
Gezicilerin 2. Kaos Planı

Fenerbahçe futbol takımının son oynadığı PSV Eindhoven hazırlık maçında taraftarların yaklaşık bir buçuk dakika boyunca, “Her yer Taksim, her yer direniş” tezahüratı yapması, Gezi çapulcularının yeni eylemlerini deşifre etti.

Adli kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Gezi eylemini organize edenler, üniversitelerin açılışı ve liglerin başlamasıyla öğrencileri ve taraftarları kullanacak. Sosyolog, yazar ve spor dünyasının önemli isimleri, Gezi organizatörlerinin öğrenci ve taraftarları kullanmasının engellenmesine yönelik adımlar atılmasını istediler.

ÇAKAR: SOROS’UN TARAFTAR GRUPLARIYLA İLİŞKİSİ VAR

Futbol Yorumcusu Ahmet Çakar, Gezi Parkı olaylarının global güçlerin Türkiye’ye zarar vermek için tertiplediği hadiseler olduğunu söyledi.
Çakar, “İnsanların belki demokratik haklarını kullanarak başlayan ve devam eden olaylarda gençleri kullanarak global güçler kendi çıkarları için kullanmıştır. Bu olaylar global bir operasyon olduğu aşikardır. Ben bir yıl önce özellikle Soros adlı bu dünyaca ünlü ekonomi spekülatörünün bazı taraftar gruplarıyla ilişki içinde olduğunu söylemiştim. Bunu söylememin ardından hatta başım derde girmişti. Sorosçular taraftar gruplarıyla tek tek muhatap olmaktan ziyade elebaşları aracılığıyla huzuru bozmak adına bazı eylemler yapmıştır. Bunların hepsi kayıtlarda da mevcuttur. Ligler başladıktan sonra tribünlerde hükümet aleyhine ve lehine gösteriler olacak” dedi.

BAYATLI: OLİMPİYAT ADAYLIĞIMIZ BALTALANMAYA ÇALIŞILIYOR
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) eski Başkanı Togay Bayatlı da, Türkiye’nin olimpiyat için adaylığını hatırlattı, Gezi Parkı olaylarının Türkiye’nin iyi imajını yıkmaya yönelik hareketler olduğunu söyledi.

Bayatlı, “Gezi Parkı olaylarında taraftar gruplarının spordan kazandıkları sıfatları kullanmasına şiddetle karşıyım. Çünkü spor bambaşka bir olaydır. Çarşı gibi taraftar gruplarının siyasal bir şekilde yansıması ise ayrı bir olaydır. Spor dostluğu, sportmenliği, birbirine yakınlaşmayı ve birbirine destek olmayı öğreten bir daldır. Türk sporu gerek profesyonel, gerek amatör olarak ülkemizde büyük ilerlemeler kaydederek başarılara imza atmıştır. Şu anda olimpiyat için çalışmalar var. Dolayısıyla olimpiyatı baltalamak doğru değildir. Bence aklıselim ortaya çıkmalı ve esas olan sportmenliktir. Sportmenlikle biz yıllardır bu başarıyı götürüyoruz. Siyasal olayların sporun ve özellikle de şu an en fazla taraftar grubunu barındıran futbolun içerisine girmesini istemiyoruz. Fenerbahçe’nin son oynadığı PSV Eindhoven hazırlık maçında, Genç Fenerbahçeliler Grubu dışındaki bütün taraftar grupları, tribünlerde yaklaşık bir-bir buçuk dakika boyunca “Her yer Taksim, her yer direniş” tezahüratı yaparak Gezi Parkı olaylarına destek verdi. Maçlarda siyasi olaylar gündeme getirilerek tribünlerde hakaretlere maruz kalınması çok çirkin bir olaydır. Eğer bunlar bu şekilde devam etmek istiyorlarsa hatanın en büyüğünü yapıyorlar” şeklinde konuştu.

NACAR: SON DERECE PLÂNLI BİR ORGANİZASYONLA KARŞI KARŞIYAYIZ
Araştırmacı yazar İsmail Nacar ise, Gezi Parkı eylemcilerinin sandıktan ümitlerinin kalmamasından ötürü neticeyi sokakta almak istediklerine vurgu yaptı. Nacar, “İsrail, Amerika, masonlar, büyük sermaye şu anda tamamen bir keyif içerisinde sokaklarda kaos ortamı oluşturacaklar” dedi.

Her gün farklı illerde ve yerlerde başta öğrencileri sokağa dökeceklerini belirten Nacar, “Ünivesitelerin açılması ile birlikte bütün üniversiteleri ve sivil halkı devreye sokarak bir kaos meydana getirecekler. Bu da halk da bıkkınlık ve yorgunluk meydana getirecek” diye konuştu. Nacar, bu noktada şimdiden hükümete alternatif kurma girişimleri olduğunu kaydederek “Şu anda bir milli merkez kurdular ve 100 kişiye yakın bir ekip oluşturdular. Hüsamettin Cindoruk’tan tutun da Zekeriya Beyaz’a kadar. Bütün bu insanlar da bu projenin üst kadrosunu oluşturuyorlar. Kemalistler, ulusalcılar, laikperestler, masonlar, büyük sermaye ve malum medya odakları şu anda derli toplu bir çalışma içerisindeler” ifadelerini kullandı. Nacar, “Bunlar son derece dikkatli ve hesaplı kitaplı bir organizasyonlar. Bunlara karşı son derece dikkatli olmak lazım. Bu konuda halkı bilgilendirmek ve planlananlardan haberdar etmek lazım” ifadelerini kullandı.

ŞENER: TÜRKİYE ÜZERİNDE CİDDİ PLÂNLAR UYGULANIYOR
Prof. Dr. Sosyolog Sami Şener de, Gezi Parkı ile başlayan olayların, Türkiye’de siyasi hareketin kendi kuralları dışına çıkması ve iktidarı ne olursa olsun değiştirme çabalarının bir sonucu olarak ifade edilebileceğini söyledi.

Üniversitelerin açılmasıyla, ideolojik ve hükümet karşıtı tutumların artma ve giderek toplumda ciddi kamplaşmaların meydana gelme ihtimali kuvvetli olduğuna değinen Şener, “Özellikle, Ortadoğu’da halklara dayalı iktidarların ortaya çıkması, batılı ülkeleri ve İslam ülkelerinin güçlenmesinden rahatsız olan kesimleri çeşitli tertipler ve kargaşa senaryoları hazırlamaya götürüyor. Buna ait uluslararası güçlerin, Gezi Olayları’nı hükümetin icraatına karşı bir siyasi veya toplumsal tepki olarak değil de, bir halk hareketi gibi göstermeye çalışmaları ve bunu tüm batılı ülkelerde belli merkezden ve aynı sloganlarla dile getirmeleri, Türkiye üzerinde ciddi planların hazırlandığına dair önemli bir göstergedir” ifadelerini kullandı. Şener, hükümetin; ilim adamları ile toplumsal tansiyonu iyi bir şekilde ölçecek şekilde bir politika üretmek durumda olduğunun altını çizdi.

Akit

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com