Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Gezi Parkı eylemlerini destekleyen sanatçılara ilanlı tepki

Gezi Parkı eylemlerini destekleyen sanatçılara ilanlı tepki

Anadolu Yazarlar Birliği, Gezi Parkı eylemlerine destek veren sanatçılara tepki amacıyla yerel bir gazeteye tam sayfa ilan verdi. Sanatçıların hükümeti düşürmeye yönelik açıklamalarının sert dille eleştirildiği 'Biz de Kaygılıyız’ başlıklı ilan Şanlıurfa’da yerel Sembol gazetesinde yayınlandı.

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2013 Perşembe 12:30
Gezi Parkı eylemlerini destekleyen sanatçılara ilanlı tepki

Genel merkezi Şanlıurfa'da bulunan Anadolu Yazarlar Birliği, ilde günlük yayın yapan Sembol gazetesine verdiği 'Biz de Endişeliyiz’ başlıklı tam sayfa ilanda bazı sanatçıların son dönemlerde 'ötekileştirici' ve 'ortalığı bulandırıcı' davranışlar içerisine girdiği belirtildi. İlanda; "Nutuklar atarak gezmedikleri yerler, görmedikleri kişiler üzerinde hak iddia eden, halka rağmen halk için hareket eden marjinal Türk sanatçısının yeni temsilcilerin, son zamanlardaki ötekileştirici, ortalığı bulandırıcı manipülatif tavır ve davranışlardan dolayı Biz de kaygılıyız!” ifadelerine yer verildi.

"
Tek doğrunun kendilerine ait olduğunu düşünen sanatçılar karşısında kaygılıyız." denilen ilanda, şunlar kaydedildi: "Sanat ve sanatçıyı gibi iki evrensel kavramı kendi ideoloji doğrultusunda marjinalleştiren, kendi anlayış ve düşünceleri dışındaki sanatı sanat, sanatçıyı da sanatçı kabul etmeyen; tek doğruların kendilerine ait olduğunu dayatan jakoben sanat anlayışından biz de kaygılıyız!
"

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com