Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Gerilimin yüksek olduğu Cizre'de halk ilçeyi terk ediyor

Gerilimin yüksek olduğu Cizre'de halk ilçeyi terk ediyor

Cizre'de PKK'lilerin yoldaki araçlara el koyup barikat oluşturması ve sokağa çıkma yasağı uygulanacağı söylentileri üzerine halk yoğun bir şekilde ilçeyi terk ederken yaklaşık 20 öğretmenin de kaçırıldığı iddia ediliyor.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2015 Pazar 18:16
Gerilimin yüksek olduğu Cizre'de halk ilçeyi terk ediyor

Şırnak’ın Cizre ilçesinde PKK’lilerin araçlara el koyup barikat yapması, sokağa çıkma yasağı ilan edileceği söylentileri üzerine halk Cizre’yi boşaltmaya başladı. Ayrıca ilçeyi terk etmeye çalışan yaklaşık 20 öğretmenin kaçırıldığı bildirildi.

Akın akın Cizre Otogarı’na gelen halk bulabildikleri araçlara binip ilçeyi terk ederken, araç bulamayanların ise yaya olarak yollara düştüğü görüldü. Özellikle Yafes Mahallesi’nde halkın araçlarına el koyan PKK’lilerin bu araçlarla barikatlar oluşturdukları gözlemlendi.

Yaklaşık 20 öğretmen kaçırıldı

Öte yandan Cizre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçede görevli öğretmenlere “İl dışına çıkacak öğretmenlerimizin otogardan araçlara binmemesi. Hastane kavşağından ya da farklı imkânlarla ilçe dışına çıkılması rica olunur.” diye mesaj attığı bildirildi. Ayrıca öğretmenlerin de öğrenci velilerine SMS atarak çocukların bu hafta okula gelmemesi, hatta şehir dışına çıkmaları konusunda uyarılarda bulundukları belirtildi. Görüştüğümüz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de açıklama yapmaya yetkili olmadıklarını ifade ettiler.

Kimi görgü tanıklarının ifadesine göre ise otobüsle ilçeyi terk etmeye çalışan yaklaşık 20 öğretmen Nusaybin Caddesi’nde PKK’liler tarafından kaçırıldı. Fakat henüz bu iddia hakkında resmi makamlarca bir açıklama yapılmadı.

Hatırlanacağı üzere son günlerde yaşanan olaylarda Cizre Kaymakamı Ahmet Adanur’un koruma polisi olan Ayhan Kaya gittiği hastaneden dönerken, dün de açık öğretim sınavına girmek için ilçeye gelen 2 asker ve bir korucu PKK2liler tarafından kaçırılmıştı.

Gerilimin yüksek olduğu ilçede büyük tedirginlik yaşayan halk; çoluk çocuğunu, yanlarına alabildikleri ihtiyaçlarını yüklenerek araçlarla veya yaya olarak Cizre’yi terk etmeye başladı. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com