Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Gerem; Elinde silah olan gücün muhatap alınması hataydı

Gerem; Elinde silah olan gücün muhatap alınması hataydı

Çözüm sürecinde mütedeyyin Kürt halkının dikkate alınmadığını belirten Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı, çözüm sürecinde sadece elinde silah olan gücün muhatap alınmasının hata olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 29 Temmuz 2015 Çarşamba 16:39
Gerem; Elinde silah olan gücün muhatap alınması hataydıSon yaşanan olaylar sonrası gelişmelerin tüm bölge halkını mağdur ettiğini belirten Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, birilerinin eskilere dönmek için düğmeye bastığını ifade etti.

İnsanların yan yana kardeşçe yaşadıklarını ifade eden Gerem, “Birileri eskilere dönmek için düğmeye bastı. Dünyada sırtını teröre dayayan hiçbir güç kendi toplumuna refah huzur getirmemiştir. Terörden ümitleri olanların hevesleri kursaklarında kalacaktır.” diye konuştu.

“Mütedeyyin Kürt halkı dikkate alınmadı”

Çözüm sürecinde sadece elinde silah olan gücün muhatap alınmasının süreci pamuk ipliğine bağladığını belirten Gerem, “Çözüm süreci yapılırken gerek Akil İnsanlar Heyeti olsun gerek Sivil Toplum Kuruluşları olsun aynı şeyleri söyledi. Bugün yine tekrarlıyoruz. Güneydoğu'da mütedeyyin Kürt halkı dikkate alınmadı. Sadece elinde silah olan güç muhatap alındı. Bu da sürecin pamuk ipine bağlandığının göstergesiydi.” dedi.

Türk, Kürt ve Arapların adeta et ile tırnak gibi olduğunu söyleyen Gerem, “Eğer çözüm süreci biterse bunun sonunda çok ağır bedeller ödenecektir.  Halk kardeşçe, yan yana yaşamak istiyor. Bizim yıllardır olan ilişkilerimiz var. Artık birbirimizle akraba olmuşuz. Türk ile Kürt ile Arap ile el ile tırnak gibi olmuşuz. Ümmet olma şuuruyla 70 tane millet birlikte kardeşçe yaşıyor.” şeklinde konuştu.

Çözüm sürecinde yaşanan hataların görülerek buna göre yeni adımların atılması gerektiğini söyleyen Gerem, aramıza fitne tohumu ekmek isteyen şer güçlerine fırsat vermemek için etkili ve yetkili kurumların mutlaka kalıcı bir çözüm bulması gerektiğini söyledi.  (Osman Gülebak - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com