Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Genel Sekreter Sulhan, doktora saldırıyı kınadı

Genel Sekreter Sulhan, doktora saldırıyı kınadı

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan Sulhan doktora yönelik şiddetti kınayarak bu tür saldırıların takipçisi olacaklarını ifade etti.

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2013 Pazartesi 22:54
Genel Sekreter Sulhan, doktora saldırıyı kınadı

Dr. Sulhan açıklamasında; “Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil servisine başvuran bir hasta yakını hastasının durumunun iyi olmadığını söyleyerek, Muayene edilmesini istiyor Doktor Bey hastanın muayenesini yaptıktan sonra, ilaç yazarken ‘‘sen benimle neden konuşmuyorsun, benimle neden fazla ilgilenmiyorsun’’ diyerek acil serviste çalışan doktorumuz darp ediliyor.

Sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddete karşıyız ve hiç bir şekilde kabul etmiyoruz. Gece gündüz demeden 24 saat halkımıza hizmet vermeye gayret eden tüm sağlık çalışanlarımıza uygulanan her türlü şiddet, tehdit, hakaret gibi fiiller asla bir hak arama aracı olmayacağı gibi, haklı bir tarafıda bulunmamaktadır.

Ülkemiz bir hukuk devleti olup vatandaşımızın her türlü şikâyetleri için tüm yolları açıkken hastanelerimizde ‘‘Hasta Hakları Birimleri’ ’varken, haklarını şiddet ve öfke patlamalarıyla aramaya çalıştığını düşünenler çok iyi bilmelidir ki; Sağlık çalışanlarına uygulamaya çalıştıkları her türlü olumsuz davranış ve fiili şiddet, sağlık çalışanları ailesini derinden yaralamakta ve hizmetlerine olumsuz yansımaktadır.

Sağlık çalışanlarımızın çalışma koşullarının düzeltilmesi, onların huzurlu ve rahat çalışmalarının sağlanması sonuç itibariyle özveriyle kesintisiz bir şekilde verilmeye çalışılan sağlık hizmetlerinin kalitesini arttıracağı gibi bu sorumluluk bu hizmeti alan almayan tüm toplumumuza aittir.

Daha iyi sağlık hizmeti için önce sağlık çalışanlarımıza sahip çıkalım ve saygı duyalım.

Değerli halkımızdan, bir kültür beşiği ve medeniyet şehri olan Şanlıurfa ilimize yakışır, saygıyı tüm sağlık çalışanları adına bekliyoruz.

Konu ile ilgili olarak yasal süreçler başlatılmış olup konunun takipçisi olacağımızı, ifade ediyoruz” denildi.

Bilindiği 3 gün önce Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli doktor  pratisyen hekim Oğuzhan Demir, isimli hasta yakını şüpheli İ.Ç gözaltına alınmıştı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com