Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Genel Cerrahlar Toplantısı Yapıldı

Genel Cerrahlar Toplantısı Yapıldı

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2011 Pazartesi 08:58
Genel Cerrahlar Toplantısı Yapıldı


Harran Üniversitesi ile Türk HTB (Türk Hepatopankreatobilier Cerrahi Derneği) derneğinin ortaklaşa düzenlediği ‘Genel Cerrahlar Bölgesel Toplantısı’ hafta sonu ilimizde düzenlendi.
Ev sahipliğini Harran Üniversitesi’nin yaptığı toplantıya, Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Rektör Prof.Dr İbrahim Halil Mutlu, Türk Hepatopankreatobilier Cerrahi Derneği Başkanı Aydın Alper, Türkiye’deki üniversitelerden ve ilimizde bulunan genel cerrahlar katıldılar.
Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Ali Uzunköy’ün organizasyonunda yapılan toplantının açılış konuşmalarını Dr. Ali Uzunköy, Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu, Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ve dernek Başkanı Dr.Aydın Alper yaptılar.
Bir konferans ve iki panelin düzenlendiği toplantıda; Karaciğer yaralanmalarına güncel yaklaşım, gerekli kolesistektomi (endikasyonlar) ve postkolesistektomi sendromu, güvenli kolesistektomi ve kolesistektomide özel durumlar (siroz, geçirilmiş laparotomi), laparoskopik kolesistektomi sırasındaki safra yolu ve damar yaralanmalarına yaklaşım, Laparoskopik kolesistektominin postoperatif komplikasyonlarına yaklaşım konularında sunumlar yapıldı.


GENEL CERRAHLAR TOPLANTISI YAPILDI balikligol_com


www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com