Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Gençlik Merkezler, Gençleri Namaza Götürdü

Gençlik Merkezler, Gençleri Namaza Götürdü

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezleri gönüllüleri gençlerle birlikte Halilürrahman camiinde namaz kılarak dua ettiler.

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2016 Cuma 21:06
Gençlik Merkezler, Gençleri Namaza Götürdü

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezleri gönüllüleri gençlerle birlikte Cuma Sabahı Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Halilürrahman camiinde "Gençlik Sabah Namazında Buluşuyor" ana temalı bir sabah namazı buluşması düzenlendi.Birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve vatandaşların katıldığı programa İl Müftüsü İhsan AÇIK ,Kurum Müdürleri,Şanlıurfa Gençlik Merkezleri Müdürleri ,Hamit DERMAN,Mustafa KIRIKÇI,Müslüm AKTABUR,Mesut BUĞRUL, görevlileri ve Gönüllüsü gençlerde katıldı.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Hamit DERMAN '' Gençlerimize Sabah Namazının önemini ve manevi ortamını anlatmak ve hissetirmek amacıyla gönüllü gençlerle birlikte bu etkinliğe katıldıklarını ve bundan sonrada bu tür yararlı etkinliklere katılmaya devam edeceklerini belirterek.Hz Peygamberin hadisinde “Farz namazların içerisinde, cuma günü (sabahı) cemaatle kılınacak sabah namazından daha üstün bir namaz yoktur. Kim ki bu namazı kılarsa, Allah’ın affına mazhar olacağından hiç şüphem yoktur.”( Hadis-i Şerif, Camiüssağir)  müjdesini de dikkate alarak gençlerle birlikte sabah namazını bu mübarek yerde kılmaya karar verdik''. diyerek sözlerini bitirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com