Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim GENÇLİK KONFEDERASYONU URFA'DA

GENÇLİK KONFEDERASYONU URFA'DA

Giriş Tarihi: 14 Mayıs 2011 Cumartesi 17:18
GENÇLİK KONFEDERASYONU URFA'DA

Türkiye Gençlik Konfederasyonu Şanlıurfa İl Başkanlığı düzenlenen törenle açıldı. Ülke genelinde yaklaşık 500 Bin üyesi bulunan konfederasyonun İl Başkanlığını Yakup Kılıç yapacak.

 Bahçelievler’de düzenlenen törenle hizmete giren konfederasyonun açılışına Bağımsız Milletvekili Adayı Ahmet Ersin Bucak, Kanal Urfa İmtiyaz Sahibi İbrahim Toru, Türkiye Gençlik Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Barış Durak, Belediye Meclis Üyesi Azize Dolaş,CHP Gençlik Kolları Başkanı Erhan Çetinkaya, Konfederasyonun İl Başkanı Yakup Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Türkiye Gençlik Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Barış Durak, ülke genelinde yaklaşık 500 Bin üyelerinin bulunduğuna dikkat çekerek, tüm Şanlıurfalı gençleri konfederasyona gelerek üye olmalarını beklediklerini söyledi.

Türkiye Gençlik Konfederasyonu Şanlıurfa İl Başkanı Yakup Kılıç ise, amaçlarının ülke ve Şanlıurfa genelinde gençliği geliştirici projeler yapmak olduğunu belirterek, “Bu çalışmaları başka kuruluşlarla ve uzman kişilerle birlikte ortak etkinlikler biçiminde sürdürebilmek. Gençler için; eğitsel, öğretisel, bilimsel ve tüm toplumsal çalışmalar için girişimlerde bulunmak. Dil öğretimleri, el becerileri, folklor, tiyatro, müzik ve benzeri dallarda kurslar düzenlemek. Sergiler, spor, kültür, sanat ve eğlence etkinlikleri, toplantıları iç ve dış geziler, yemek, kermes ve panayırlar düzenlemek” dedi. Konfederasyonun AB'den de hakları olduğu belirtilirken,çeşitli projelerle Şanlıurfa gençliğini daha iyi yerlere getirmek için bir çok projeye de imza atılacak.

Üyelerin yararlanması için kamplar ve tesisler açıp işletmek olduğunu da sözlerine ekleyen Kılıç, “Konfederasyon tarafından düzenlenen konser, kurs, eğlence, yemek, çay partileri, gezi ve benzeri etkinliklerden elde edilen gelirlerden gençliğe yönelik iş imkânları kurmak” diye ifade etti.

Açılış da bir konuşma yapan  Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Adayı Ahmet Ersin Bucak,gençlerin böylesi bir çatı altında bilinçli bir şekilde toplanmasındandan mutluluk duyduklarını,geleceğin teminatı olan gençleri tebrik etti. Bucak,Türkiye Gençlik Konfederasyonunun Şanlıurfa İl Başkanlığının tüm gençliğe faydalı ve yararlı olmasını da söyledi.

 

“At arabasıyla eylem yapmak istedik”

CHP Gençlik Kolları Başkanı Erhan Çetinkaya ise açılışta yaptığı konuşmada, Şanlıurfa’da gençlik olarak yaşadıkları en büyük sorunun Harran Üniversitesi Osmanbey Kampusu ulaşım sorunu olduğunu belirterek, “Şanlıurfa’da bir muhalefet eksikliği var, bunun farkındayız. Bunu gençler olarak üzerimize düşen her şeyi yapmak zorundayız. Bilindiği üzere Harran Üniversitesi Osmanbey Kampusu’na gidip gelmek isteyen öğrencilerin ulaşım sorunu var. Bu sorunun çözülmesi lazım. Biz CHP gençliği olarak, eyleme dönüştürmek istedik. At arabalarına binerek Harran Üniversitesi’ne gidelim dedik. Bu eylemimiz Devlet Erkanı tarafından hoş görülmediği için yapamadık. Gençlik olarak Şanlıurfa’da çok güzel şeyler yapmamız lazım. Urfa’daki gençlik biraz sahipsiz. Buda biraz bizden de kaynaklanıyor. Gençliğin sorunlarını gündeme getiremiyoruz ama inşallah bundan sonra bir takım sorunları çözmede büyük etken olacağız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da Okul Servislerine ‘Korsan’ baskını

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com