Advert
Advert
Advert

N90 Sport semineri düzenlendi

Şanlıurfa'da gençleri spora teşvik etmek amacıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, N90 Sport ve Edessa 7 Yıldız spor kulübü birlikte Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda N90 Sport Şanlıurfa Futbol Alt Yapı Eğitim Semineri düzenlendi.

N90 Sport semineri düzenlendi
N90 Sport semineri düzenlendi

Alt yapı ile ilgili Seminer Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi, sporcular ve kulüp başkanlarının katılımı ile yapıldı.

Seminerde; Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu, Doç. Dr. Selahattin Koç, Proje Direktörü  Ajax ve Porto Spor Kulüplerin altyapısında futbolun temel eğitimini alan Nesim Argun, Proje Müdürü Nurhan Özücüer altyapıda temel sorunlar ve çözüm yolları konularında sporular, veliler, antrenörler, spor yöneticilerini bilgilendirme ve bilgi alışverişinde bulundular.
Düzenlenen programda bir konuşma yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi, futbolda alt yapı eğitiminin önemine değindi.

Başkan Çiftçi, "Futbolda il olarak bir yere varmak istiyorsak alt yapıyı desteklememiz lazım. Alt yapı anlamında eğitim de çok önemli. Futbolda ki üç önemli etken kuvvet,zeka ve eğitimdir. Çocuklarımızda ki bu yeteneği çalışma ve eğitimle gün yüzüne çıkarıp kentimizi daha iyi noktalara getirmek için çalışmalarımız devam etmektedir. Spor anlamında mekan ve salon anlamında gelişimimizi tamamladık. Her ilçemizde bulunan spor tesislerimiz gençlerimizi beklemekte. Bugünümüzün gençlerini hep birlikte çalışma ve azimle güzel yarınlara taşımak en büyük görevimizdir" dedi.

Açılış konuşmasının  ardından Seminerde yer alan konuşmacılar tarafından  salondakilere  Sporda Alt Yapı ve temel eğitim konuları hakkında bilgiler sunuldu.

Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu Doç. Dr. Selahattin Koç Proje Direktörü Ajax Porto Spor Kulüpleri Nesim Argun Nurhan Özücüer sporular veliler antrenörler spor yöneticilerini
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu