Advert
Advert
Advert

Gençlere spor alanları hazırlanıyor VİDEO

Karaköprü Belediyesi, Akpınar Deresinin 3.etabında yürütmüş olduğu peyzaj çalışmalarında birçok semt sahalarını ilçeye kazandırmaya devam ediyor.

Gençlere spor alanları hazırlanıyor VİDEO
Gençlere spor alanları hazırlanıyor VİDEO


Akpınar Dere Islahının hemen ardından yürütülen ve 3 etap şeklindeki peyzaj çalışmalarının 1. ve 2.aşamalarını bitirerek vatandaşların hizmetine sunan Karaköprü Belediyesi, 3.etapta yapılan çalışmaları da hızlı bir şekilde sürdürerek kısa bir sürede bitirmeyi hedefliyor.
İçerisinde birçok sosyal ve sporsal donatıları barındıran projede semt sahaları, çocuk oyun gurupları, yürüyüş alanları, basketbol, futbol ve tenis gibi içeriği zengin ve dop dolu bir projedir.

İnşaat aşamasında olan ve yaklaşık 2 ay sonra tamamlanacak olan Akpınar Deresinin 3.etap çalışmalarını inceleyen Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, şunları söyledi; “370 dönümlük Akpınar Dere peyzaj çalışmasında çocuklarımızın, gençlerimizin spor yapmaları için biz bu alanlara sosyal donatılarda atıyoruz. Bunlardan bir tanesi de semt sahalarıdır hem futbol, basketbol ve tenis anlamında yapmış olduğumuz sahalar inşaat aşamasındadır. Akpınar Deresinin 1. Etabındaki çalışmalar bitmiş durumda 2. Etapta bitti, gençlerimiz ve çocuklarımızın kullanımına açıldı. Şimdi 3. etap olan son etaptayız burada da inşaat anlamında çalışmalar son sürat devam ediyor. İnanıyorum ki bu semt sahaları çocuklarımızın sağlığı açısından spor açısından çok önemli kazanımlar verecektir. Bunlarla birlikte tabiî ki çocuk oyun merkezleri ve spor alanları, yürüyüş alanları bulunmakta buda vatandaşımızın sağlığına da hizmet edecektir. Bu çalışma yaklaşık 2 ay sonra tamamlanacak yeşil alanı ile ekim ayı içerisinde de ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları, çimlendirme çalışmaları başlayacak ben tekrar Park ve Bahçeler Müdürlüğümü ve burada görev alan sahadaki teknik arkadaşlara mühendislere ve işçisinden tüm çalışanına kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik