Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Gençlere örnek olacak nine

Gençlere örnek olacak nine

Gaziantep’te bayanlara yönelik düzenlenen Kur’an-ı Kerim kurslarına katılan yaşlı teyzeler, Kur’an öğrenmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 24 Ocak 2016 Pazar 11:56
Gençlere örnek olacak nine

Gaziantep’te ilerlemiş yaşlarına rağmen düzenli olarak Kur’an-ı Kerim kurslarına katılan yaşlı teyzelerin Kur’an öğrenme azmi göz doldururken, Kur’an aşığı teyzeler büyük bir heyecanla Kur’an-ı Kerim öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor.

Kur'an öğrenmenin yaşı olmadığını dile getiren teyzeler, mahallelerinde bulunan Hasırcıoğlu Aile Merkezinde hafta içi düzenli olarak Kur’an eğitiminin yanı sıra ilmihal dersi başta olmak üzere temel dini bilgileri de öğrenerek ilerlemiş yaşlarına rağmen azimleri ile gençlere örnek oluyorlar.

Yaşları 45 ila 60 arasında değişen kadınlar, Hasırcıoğlu Aile Merkezi Kur’an Kursu’nda büyük bir azim ile Kur’an okumayı öğreniyor.

Kur’an öğrenmenin yaşı yoktur

Kur’an-ı Kerim öğrenmekten ve okumaktan dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını söyleyen teyzeler, Kur’an öğrenmenin yaşı olmadığını ve azim gösterildiğinde 3 ay gibi kısa bir sürede Kur’an’ın öğrenilebileceğini dile getirdiler.

Kursa katıldıkları ilk günlerde zorlandıklarını ancak zamanla Allah’ın yardımı ve hocalarının nezaretinde burada sıcak bir ortam bulduklarını ve öğrenmeye başladıklarını söylediler.

Hayatımız Kur’an ile güzelleşti

Hayatlarının Kur’an ile güzelleştiğini ve anlam kazandığını ifade eden teyzeler, bu yaşlarına kadar kendilerinde bir eksiklik hissettiklerini, Kur’an-ı Kerim bilmeyen herkese öğrenmelerini ve okumalarını tavsiye ettiler. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com