Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Gençler sosyal medya hakkında bilgilendirildi

Gençler sosyal medya hakkında bilgilendirildi

İKRA DER Van Şubesi tarafından düzenlenen seminerle gençler sosyal medya hakkında bilgilendirildi.

Giriş Tarihi: 15 Kasım 2014 Cumartesi 23:12
Gençler sosyal medya hakkında bilgilendirildi

 Van’da öğrencilere yönelik faaliyetleriyle tanınan İkra Eğitim Derneği (İKRA DER) Van Şubesi, sosyal medya bilgilendirme semineri ile gençlere faydalı bilgiler verdi. Dernek hizmet binasında düzenlenen seminere, Eğitimci-Yazar Levent Dalgın konuşmacı olarak katıldı.

Yeni nesil web teknolojilerinin getirdiği kullanıcı kolaylığı ve iletişim hızıyla yakalanan eş zamanlı bilgi paylaşımının takip edildiği ve bilgi paylaşımının yapıldığı dijital platform olduğunu söyleyen Eğitimci-Yazar Levent Dalgın, sosyal medya kullanımında dikkat edilmesi gereken hususları maddeler halinde açıkladı.

Sosyal medyada sahte hesaplar üzerinden toplumu yönlendirmenin de mümkün olduğunu belirten Dalgın, bu konuda alınması gereken tedbirlerle ilgili şu bilgileri verdi: “21’inci yüzyıl savaşı olarak tabir edilen ve nitekim yüz yüze çarpışma savaşlarından daha verimli olan bir yöntem olan sosyal medya; toplumların kanalize edilerek ülkeler içerisinde kaos ortamı oluşturulması yönüyle hem etkili, hem de oldukça masrafsız bir soğuk savaş tekniği olarak dünyanın gözde savaş metotlarından biri haline geldi. İnsanları kışkırtmaya yönelik girişimler sosyal medya üzerinden oldukça fazla yapılmaktadır. Herhangi bir olay zamanında sahte hesaplar üzerinden yüksek katılım sağlanarak, iki zıt düşünceli grubu karşı karşıya getirtmek amaçlı toplumu yönlendirmeye yönelik bilinçaltına etki edebilecek mesajlar bırakılmaktadır. Bunları göz önünde bulundurarak sosyal medyayı daha dikkatli bir şekilde kullanmalıyız.”

Dalgın’ın konuşmasının ardından uygulamalı olarak sosyal medya güvenliği hakkında bilgi veren Bilişimci Sedat Karatay ise, yaygın olarak kullanılan Twitter ve Facebook’ta güvenliğinin nasıl sağlanması gerektiğini detaylarıyla anlattı. (M. Ali Ekinci – İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Düğün magandaları bu kez damadı vurdu, damat öldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com