Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Gençler O'nu (s.a.v) örnek almalı'

'Gençler O'nu (s.a.v) örnek almalı'

Her yıl yapılan KDSS'nin, Peygamber Efendimizin hayatını öğrenmek için fırsat olduğunu belirten gençler, bu tür sınavların sık sık yapılması gerektiğini ifade ettiler.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2014 Pazartesi 19:24
'Gençler O'nu (s.a.v) örnek almalı'

 

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından her yıl Peygamber Efendimizin Kutlu Doğumu münasebetiyle hazırladığı Kutlu Doğum Siyer Sınavı çalışmalarını tebrik eden gençler, bu tür sınavların Hz. Peygamber’in hayatını öğrenmeye fırsat olduğunu belirterek sık sık yapılması gerektiğini ifade ettiler.

Kutlu Doğum Siyer Sınavı yapılarak çok hayırlı bir işe imza atıldığını vurgulayan Cumali Taba,  “Bilindiği gibi günümüzde gençlerin üzerinde oynanan oyunlar gençlerin bozulmasına neden oluyor. Böyle sınavlar münasebetiyle gençler peygamber efendimizin hayatını okuyarak O’nu tanımış oluyorlar. Gençlerimiz az da olsa içinde bulunmuş oldukları bozuk ortamlardan kurtuluyorlar.” dedi.

Peygamber Sevdalıları Platformu’nun bu tür etkinlikleri yaptığı için saldırıya uğradığını belirten Taba, “Böyle hayırlı işlerde çalışan gençler sürekli saldırı ve hakaretlere maruz kalıyor, Allah’u Teâla bu tür çirkin saldırıları yapanları Kahhar ismi şerifi ile kahru perişan etsin. Hem bu dünyada hem öteki dünyada Allah’u Teâla onları zelil ve hüsrana uğratsın. ” şeklinde konuştu.

Kutlu Doğum Siyer Sınavı’nın Peygamber Efendimizi hatırlattığını ve O’nun (s.a.v) hayatını okuyamaya fırsat tanıdığını ifade eden Ramazan Casuk ise  “Bu sınavda emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Arayış içinde olan geçlerin kendilerine Hz Muhammed’i rehber edinmeleri gerekir. O’nu örnek almalarını tavsiye ediyorum.” dedi. (Sedat Kuşulay / Mustafa Gül - İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Evlilik programlarındaki rezalet gündemden düşmüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com