Advert
Advert
Advert

Gençler Kültürlerini müzede tanıyorlar

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yenişehir Gençlik Merkezi çalışanları ve gençlik merkezi üyeleriyle beraber Şanlıurfa da bulunan çeşitli müzeleri ziyaret etti.

Gençler Kültürlerini müzede tanıyorlar
Gençler Kültürlerini müzede tanıyorlar


Amacı, gençlerin serbest zamanlarını soysal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendirmek, bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak, gençlik faaliyetlerini planlamak, programlamak, denetlemek, değerlendirmek ve geliştirmek olan Yenişehir Gençlik Merkezi açtığı kursların yanı sıra gezilerle de gençleri sevindirmeye devam ediyor.
Yenişehir Gençlik Merkezi üyeleri, Şanlıurfa’nın tarihi güzelliklerini görmek adına TATLISES, MUTFAK, KURTULUŞ VE ŞANLIURFA ŞEHİR MÜZESİ’ni gezdi. Şehrin tarihinin ve güzelliğinin farkında olmayan gençler müzelerdeki eserleri ve Urfa’nın yetiştirmiş olduğu sanatçıların bal mumu heykellerini ve kullandığı çeşitli eşyaları görme fırsatı buldu. Gezdikleri her müzede yeni şeyler gören gençler, kültürlerini ve tarihlerini yakından tanımanın mutluluğunu yaşadılar.
Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah CANBEYLİ: “Gençlerimizin yaşadığı şehri tanımamasını ve kendi kültürüne yabancı kalmalarını kabul edemeyiz. Urfamızın kültürel varlıklarını görüp bu konuda gençlerimizi bilinçlendirmek arzusundayız. Bu sayede Gençlerimiz hem gezme hem de ilimizi tanıma fırsatı buluyor.” Dedi
Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ertuğrul YILDIZ  ise:”Gençlik Merkezlerinin kuruluş gayesi, gençlerin maddi ve manevi gelişimlerinin yanında serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmaktır. Bundan hareketle yapılan bu tür tarihi geziler elbette gençlerimize fayda sağlamaktadır.” diye konuştu..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı