Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Genç yazar Fatih Suruç'tan ikinci kitap

Genç yazar Fatih Suruç'tan ikinci kitap

Giriş Tarihi: 7 Haziran 2011 Salı 07:36
Genç yazar Fatih Suruç'tan ikinci kitap

Şanlıurfalı Genç yazar Fatih Suruç’un "Boş Kâğıt" adlı kitabı okuyucuyla buluştu.
Yüzbaşı Ali Saip Ursavaş Lisesi son sınıf öğrencisi olan Suruç 120 sayfadan oluşan bir kitap çıkardı. Fatih Suruç’un çıkarmış olduğu “Boş Kâğıt” adlı kitabı dört bölümden oluşmaktadır. Hikâye, Deneme, Seneryo ve şiir bölümlerinden oluşan kitapta şu konular işlenmiştir. Hikâye bölümünde “Hayatın her kesimini ilgilendiren hikâyeleri” Deneme de “Gerçekler üzerine yazılan yazılar” Senaryo da “Köy sorunlarına karşı devrim” ve şiir de ise “Duygu ile Yazılan şiirler” konularına yer verilmiş.

Fatih Suruç yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bu benim ikinci kitabım oluyor, ilk kitabım “Ciwani” idi. Okuma merakım ve sanat aşkı beni kitap yazmaya itti. Oluşturduğum ilk eserimi maddi imkânsızlıklardan dolayı fotokopi ile çıkarmak zorunda kaldım, ikinci kitabımı ise 500 adet basarak tüm kitapçılara dağıtımını gerçekleştirdim” dedi.

GENÇ YAZAR BAKAN'DAN DESTEK İSTİYOR
Suruç; “Maddi imkânsızlıklardan dolayı şuan hazırlığını yaptığım üçüncü kitabımı çıkaramayacağım. Bu konuda Sayın Bakanımızın Eğitime vermiş olduğu katkıları son derece iyi biliyoruz bu anlamda Sayın Bakanımız Faruk Çelik’in desteklerini bekliyorum bana destek verilirse üçüncü kitabımı da çıkarmak istiyorum” şeklinde konuştu. Kitap temin etmek isteyenler 0542 726 92 91 nolu telefondan ulaşabilirler.
 
FATİH SURUÇ KİMDİR?
1992’de Şanlıurfa’da doğdu. Yüzbaşı Ali Saip Ursavaş Lisesi son sınıf öğrencisi, 2010 yılında kendi çabalarıyla “CİWANİ” adlı hikâye kitabını çıkardı. Yayınlanan ilk eseri “BOŞ KÂĞIT” adlı kitabıdır.
 
FATİH SURUÇ’UN ŞİİRLERİNDEN BİR ÖRNEK

BU CAN
Kalp ister senin o gözlerini
Görmek ister sendeki güzelliği
Belki görse uçacak bu kalp
Ama sen yoksun ya ne yapsın bu can
 
Duyguyla hissetmek ister seni
Gözleriyle görmek ister seni
Sevgisini sende arar kalp
Ama sen yoksun ya ne yapsın bu can
 
Gözler arar seni can
Sen yoksun ya olmasın bu can
Çaresizliğe karşı ister seni kalp
Ama sen yoksun ya ne yapsın bu can

Murat Çiftçi / www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com