Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Genç MYO eğitime başlayacak

Genç MYO eğitime başlayacak

Kurulduğu 2009 yılından beri Bingöl Üniversitesi Merkez Kampüsünde eğitime devam eden Genç Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri, Genç ilçesinde eğitime başlayacak.

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2015 Pazartesi 11:39
Genç MYO eğitime başlayacak

Yıllardır Genç ilçesinde eğitime başlaması beklenilen Meslek Yüksek Okulu, nihayet Genç’e taşınıyor. Kurulduğu günden beri Bingöl Üniversitesi kampüsünde öğretime devam eden Genç MYO, bitme aşamasında olan okul inşaatında son rötuşlar kaldı.

Genç MYO Müdürü Doç. Dr. Alaaddin Yüksel, 315 öğrenci ile 12 Ekim Pazartesi günü Genç’te eğitime start vereceklerini belirtti. Bilgisayar programcılığı, büro yönetimi ve yönetici asistanlığı, çocuk gelişimi, elektrik elektrikli cihaz teknolojisi programı, muhasebe ve vergi uygulamaları, ormancılık ve orman ürünleri, tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik, aromatik bitkiler, su ürünleri ve organik tarım gibi bölümlerin olduğu Genç MYO’nun Genç’e yeni bir çehre kazandırması bekleniyor.

200 kişilik kız yurdu hazır

Bingöl’de özellikle en büyük sorunlardan biri olan öğrenci barınma sorunu Genç’te sorun olmayacak. Özel teşebbüsler tarafından 200 kişilik kız öğrenci yurdunun hazır olduğunu dile getiren Doç. Dr. Yüksel, erkek öğrenciler için de çalışmalar yürüteceklerini ifade etti.

Yeni bölümler açılacak

Doç. Dr. Yüksel, “Meslek Yüksekokulumuz 2015’te eğitime hazır hale gelecek. Şuanda 315 öğrenci yüksekokulumuz bünyesinde eğitim görüyor. Bu sayı seneye yükselecek. Allah’ın izniyle gelişimde lider üniversite olacağız.” Dedi.

8 bin metrekarelik kapalı alana sahip

Genç Meslek Yüksekokulu 16,5 dönümlük arazi üzerinde yaklaşık 8 bin metrekarelik kapalı alana sahip. 2009 yılından beri fiziki bina sorunu yüzünden Genç’te eğitim alamayan Genç MYO öğrencileri, şimdiye kadar Bingöl Üniversitesi kampüsünde eğitim görüyordu. Geçtiğimiz yıl yer sorunu çözülen Genç MYO için 25 Haziran 2014 tarihinde gerçekleşen ihalenin ardından yapılan yer teslimi ile birlikte ilk kazması geçtiğimiz yıl vurulmuştu. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyeli gençlere halı saha

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com