Advert
Advert
Advert

Genç kız Kale'den intihara kalkıştı

Genç kız Kale'den intihara kalkıştı
Genç kız Kale'den intihara kalkıştı

 Zaman zaman kale eteğinde, ayağa kalkışarak sağa sola koşuşan ve sürekli yaklaşık 100 metreden aşağıya gözünü diken genç kız, izleyenlere korku dolu anlar yaşattı.


Psikologun bile ikna edemediği genç kızın dalgınlığından faydalanan polis, sarkmakta olan kızı son anda kurtardı.


Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa`nın tarihi ve turistik mekânlarından birisi olan Balıklıgöl, Urfa şehir merkezinin güneybatısında yer alan ve Hz. İbrahim Peygamber`in ateşe atıldığı yer olarak bilinen Urfa kalesine çıkan D.Ç. isimli genç kız, sevdiğinden ayrıldığı için intihara teşebbüs etti. Polis genç kızı ikna edemeyince olay yerine Psikolog çağrıldı. Genç kız, kendisini görüntülemeye çalışan gazetecilere "Çekmeyin kendimi atarım" diye tehditler savurdu. Gazetecileri polis ikna ederek görüntü almaması talebinde bulundu. Olay yerine daha sonra bir bayan Psikolog geldi. Genç kız polise ve kendisini ikna etmeye gelen Psikologa zor anlar yaşattı. Psikologun yaklaşık 2 saat süren ikna çalışmaları sonuç vermeyince olay yerine ailesi çağrıldı. Genç kızın ailesi görüntü almaya çalışan gazetecilere tepki gösterdi. Zaman zaman kendisini kalenin üzerinden aşağı sarkan kız, çevredekilere korkulu dakikalar yaşattı.


  Kalede ikna çabaları sonuç vermeyince, polis genç kızın etrafında daire oluşturdu. Psikolog ise genç kızın dikkatlerini dağıtmak için sürekli sohbet etti. Genç kızın dalgınlığından bir ara faydalanan polis, genç kızı omzundan yakalayarak aşağı indirdi. Kaleden indirilen genç kızın görüntülenmemesi için yüzü kapatılırken, ailesi de gazetecilere tepki gösterdi.


Genç kız polis aracına konularak tedavi amaçlı Eğitim ve Araştırma Hastanesi`ne götürüldü.

Uğur Budak / Sembol

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle