Reklamı Geç
Advert
Advert

Genç güreşçiler 1.cileri belli oldu

Genç güreşçiler 1.cileri belli oldu
Genç güreşçiler 1.cileri belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı Okul içi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi (OBESİT) faaliyet programında yer alan 9 okulun 62 sporcu öğrenci ile katıldığı 15-16 Yaş Serbest ve Greko-Romen Güreş il birinciliği bugün Atatürk Spor Salonu'nda yapılan final müsabakalarıyla sona erdi.

15-16 Yaş Serbest stilde birinci olan Harran Atatürk İlköğretim Okulu'na madalya, kupa ve katılım belgelerini Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, ikinci olan Turizm Meslek Lisesi'ne madalya, kupa ve katılım belgelerini Gençlik Spor İl Müdürü Hakan Altuğ, üçüncü olan Ticaret Meslek Lisesi'ne kupa, madalya ve katılım belgelerini Güreş İl Temsilcisi Hüseyin Çadırcı verdi.

15-16 Yaş Greko-Romen stilde birinci olan Ticaret Lisesi'ne kupa, madalya ve katılım belgelerini Bakanlık Temsilcisi ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Temel Büyükbudak, ikinci olan Endüstri Meslek Lisesi'ne kupa, madalya ve katılım belgelerini Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Halil Erkasap, üçüncü olan Turizm Meslek Lisesi'ne kupa, madalya ve katılım belgelerini Güreş İl Koordinatörü İsmail Çadırcı verdi.

Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin "İstiyoruz ki bu çalışmalar bu salonlarda kalmasın. Mademki böyle bir yola niyet ettik. Bunu mutlaka geliştirelim. Mutlaka çalışmalarımızı zenginleştirelim. Çünkü hayatta başarılı olmanın; hayatta mutlu olmanın gelecekten emin olmanın belki insan için taraflarından birisi sağlığımızdır. Sporun sağlığımız için ne kadar önem arz ettiğini söylememe gerek var mı bilmiyorum. Bakın şurada bugün yaşadıklarınız bile geleceğe taşıyacağınız belki en güzel hatıralardan birisi ömür boyu sizinle yaşayacak. Şanlıurfa'mızda güreşi daha iyi bir zeminde alt yapısı ile antrenörü ile başka çalışan, eğitmeniyle muhakkak bu çalışmaları çeşitlendirmek ve geliştirmek lazım. Bunun arkındayız. İnşallah güreşe olan teveccühü yahut da yönelişi sizler, bizler, hepimiz sağlamak durumundayız.

Ben tekrar bütün sporcuları, derece yapan sporcularımı, çalıştıran arkadaşlarımı kutluyorum. Bu işi inşallah farklı noktalara hep birlikte taşıyacağız. Bunun ben gayretinde olacağım. Bu anlamda hepinize söz veriyorum. İnşallah bundan sonraki çalışmalara da olabildiğince katılmak isterim. Bu salonda bu yaptığımız çalışmada yalnız kalmamak adına daha farklı tedbirlerimiz de olacak" dedi.

Sıkletlerinde birinci olan sporcular 10-13 Mart 2010 tarihleri arasında Kahramanmaraş'ta düzenlenecek grup müsabakalarında Şanlıurfa'yı temsil etmeye hak kazandı.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SABIR ETKİNLİKLERİ 3 DİLDE DUA İLE BAŞLADI
SABIR ETKİNLİKLERİ 3 DİLDE DUA İLE BAŞLADI
Vatandaşların şikayetleri Haliliye Belediyesini Harekete Geçirdi
Vatandaşların şikayetleri Haliliye Belediyesini Harekete Geçirdi